Nowe rondo zostanie ponownie rozkopane?. Kiedy stanie pomnik?

Ostatnia informacja podana przez portal Moje Miasto Knurów dot. ponownego rozkopania ronda rozwścieczyło mieszkańców do czerwoności. Wielu uważa, że obecny wygląd ronda krzyżującego ul. Szpitalną z ul. Kosmonautów jest ładny i taki powinien zostać, ponieważ jest estetyczny i przejrzysty dla kierowców.

201771902 1457808374579296 901631704196912165 n

W piątek, 18 czerwca, postanowiliśmy zadzwonić do Urzędu Miasta Knurów, aby uzyskać więcej szczegółów i informacji dotyczących pomnika marszałka Ferdynanda Focha, który ma stanąć na skrzyżowaniu okrężnym ul. Szpitalnej i Kosmonautów.

Warto przypomnieć, że z umowy zawartej między Urzędem Miasta Knurów, a Galerią Sztuki Użytkowej „Stalowe Anioły” z Bytomia, pomnik powinien być gotowy do końca czerwca bieżącego roku.

Wydział Urbanistyki, Architektury, Strategii Rozwoju Miasta i Spraw Lokalowych poinformował nas, że pomnik marszałka Ferdynanda Focha zostanie zamontowany prawdopodobnie w lipcu.

Aktualnie Urząd Miasta Knurów oczekuje na pozytywną decyzję, którą wyda Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach.

Znowu będzie rozkopane?

W piątek, portal informacyjny Moje Miasto Knurów zamieścił kontrowersyjny artykuł informujący o planowanym rozkopaniu oddanego do użytku ronda. Powód? Postawienie pomnika Focha.

Wśród kilkudziesięciu komentarzy można było zauważyć zbulwersowanie mieszkańców, które w głównej mierze dotyczyło podwójnej roboty i rozkopania posadzonych kwiatów i krzewów, które zdaniem wielu - powinny zostać.

Ile kosztuje pomnik i kto go zamontuje?

Pomnik marszałka Ferdynanda Focha, który już w lipcu ma stanąć na rondzie u zbiegu ul. Szpitalnej i Kosmonautów ma kosztować Urząd Miasta Knurów, aż 98 400 zł.

Pomnik będzie przedstawiać marszałka Ferdynanda Focha w mundurze wykonanym ze stali ocynkowanej, pomalowanej na kolor grafitowy z dodatkowymi akcesoriami takimi jak buława marszałkowska lub jej część. Warto dodać, że pomnik będzie posiadał elementy pozłacane - np. guziki, medale czy odznaczenia.

Za montaż pomnika będzie odpowiadać wykonawca - Galeria Sztuki Użytkowej „Stalowe Anioły” z Bytomia

Zdjęcie: Moje Miasto Knurów

czytaj więcej:

Pre Zero na otwarcie

Knurów: Wywóz śmieci wzrośnie o kilkadziesiąt...

Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Oskarżyli wiceprezydent Gminy Knurów o...

Mateusz Morawiecki

Ile Knurów straci na Polskim Ładzie?

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

IMG 1770

Premier przeprasza i apeluje o pozostanie w domach

Chodnik knurow

Knurów miastem bez barier dla niepełnosprawnych?

Starostwo

Opłatomat w Starostwie Powiatowym w Gliwicach