Nowe rondo zostanie ponownie rozkopane?. Kiedy stanie pomnik?

201771902 1457808374579296 901631704196912165 n

Ostatnia informacja podana przez portal Moje Miasto Knurów dot. ponownego rozkopania ronda rozwścieczyło mieszkańców do czerwoności. Wielu uważa, że obecny wygląd ronda krzyżującego ul. Szpitalną z ul. Kosmonautów jest ładny i taki powinien zostać, ponieważ jest estetyczny i przejrzysty dla kierowców.

W piątek, 18 czerwca, postanowiliśmy zadzwonić do Urzędu Miasta Knurów, aby uzyskać więcej szczegółów i informacji dotyczących pomnika marszałka Ferdynanda Focha, który ma stanąć na skrzyżowaniu okrężnym ul. Szpitalnej i Kosmonautów.

Warto przypomnieć, że z umowy zawartej między Urzędem Miasta Knurów, a Galerią Sztuki Użytkowej „Stalowe Anioły” z Bytomia, pomnik powinien być gotowy do końca czerwca bieżącego roku.

Wydział Urbanistyki, Architektury, Strategii Rozwoju Miasta i Spraw Lokalowych poinformował nas, że pomnik marszałka Ferdynanda Focha zostanie zamontowany prawdopodobnie w lipcu.

Aktualnie Urząd Miasta Knurów oczekuje na pozytywną decyzję, którą wyda Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach.

Znowu będzie rozkopane?

W piątek, portal informacyjny Moje Miasto Knurów zamieścił kontrowersyjny artykuł informujący o planowanym rozkopaniu oddanego do użytku ronda. Powód? Postawienie pomnika Focha.

Wśród kilkudziesięciu komentarzy można było zauważyć zbulwersowanie mieszkańców, które w głównej mierze dotyczyło podwójnej roboty i rozkopania posadzonych kwiatów i krzewów, które zdaniem wielu - powinny zostać.

Ile kosztuje pomnik i kto go zamontuje?

Pomnik marszałka Ferdynanda Focha, który już w lipcu ma stanąć na rondzie u zbiegu ul. Szpitalnej i Kosmonautów ma kosztować Urząd Miasta Knurów, aż 98 400 zł.

Pomnik będzie przedstawiać marszałka Ferdynanda Focha w mundurze wykonanym ze stali ocynkowanej, pomalowanej na kolor grafitowy z dodatkowymi akcesoriami takimi jak buława marszałkowska lub jej część. Warto dodać, że pomnik będzie posiadał elementy pozłacane - np. guziki, medale czy odznaczenia.

Za montaż pomnika będzie odpowiadać wykonawca - Galeria Sztuki Użytkowej „Stalowe Anioły” z Bytomia

Zdjęcie: Moje Miasto Knurów

czytaj więcej: