O co mieszkańcy pytają prezydenta Adama Ramsa?

Adam rams 03b

W środę, 23 czerwca postanowiliśmy zapytać czytelników Twój Knurów, o co zapytaliby prezydenta miasta Knurów, Adam Ramsa.

Mieszkańcy postanowili zadać ponad trzydzieści pytań, które zostały zaadresowane do prezydenta miasta Knurów. Redakcja Twój Knurów prześle pytania do UM Knurów z prośbą o odpowiedź. 

Pytania zadane przez czytelników Twój Knurów. 

 1. Jakie są zadania członków rady nadzorczej PWiK? Dlaczego prezydent i wice w niej zasiadają?
 2. Czy Pan Prezydent zamierza podjąć jakiekolwiek działania, w celu zahamowania wzrostu cen śmieci i wody? Przykładowo wdrożenie oszczędności w miejskiej spółce PWiK (np. zmniejszenie wynagrodzeń członków zarządu i rady nadzorczej
 3. Dlaczego tyle mieszkań stoi odłogiem.?? Przecież tracicie pieniądze a ludzie nie mają gdzie mieszkać. Do tego ludzie mieszkający obok wwolnego mieszkania ponoszą też straty.!!!!
 4. Czy również Pan uważa, że ten pomnik wam się po prostu należy?
 5. Kiedy park w Szczygłowicach będzie jak dawniej ?????
 6. Czy na ulicy Słoniny powstaną w końcu chodniki?
 7. Kiedy zostaną połączone, ścieżkami rowerowymi wzdłuż 26 Stycznia, osiadła WP2 i 4PR. Przecież można zrobić przerwę przy samym wjeździe na nowo powstałe domy pomiędzy tymi osiedlami.
 8. Proszę o wskazanie w jakim innym magistracie przy podejmowaniu decyzji korzysta się z usług wróżki?
 9. Pytanie co z ulicą Aleja Piastów za wieżowcami? Kiedy zostanie wyremontowana reszta tej ulicy?
 10. Czy zostaną uruchomione autobusy w rejonie ulic Koziełka, Jęczmienna??
 11. Czy kiedykolwiek doczekamy się ścieżki rowerowej na ul Lignozy w Szczyglowicach oraz jej remontu? Za chwilę poręcze na moście odpadną same tak są przerdzewiałe. Czy dopiero wtedy jak ktoś spadnie do rzeki? Często widzimy opierające się o nie dzieci. Wtedy bedzie odpowiedź:" Nikt mi nie przedstawiał problemu? O niczym nie wiedziałem? Panie Prezydencie pomników mamy po uszy. Chcemy mądrych inwestycji.
 12. Dlaczego Pan Prezydent Adam Rams kieruje rozwój miasta myśleniem sołtysa, który ogranicza się do sołectwa? Trzeba patrzeć na całe miasto i dlaczego Pan Prezydent nie realizuje inwestycje proporcjonalnie do wszystkich części miasta tylko kładzie nacisk wyłącznie na osiedle Wojska Wojskiego, gdzie mamy: tężnie solankową, nowoczesna hale sportową, kompleks boisk, lodowisko, nowoczesny żłobek miejski, wszystkie nowocześnie wyremontowane drogi (bez wyjątku!), a niektóre podczas przebudowy, ścieżki rowerowe wokół całe osiedla, aleja Planatów, piękne skwery (przy kościele MBC) czy przy tężni. Dlaczego Stary Knurów, Krywałd czy Szczygłowice nie są tak zadbane jak osiedle Wojska Polskiego?
 13. Dlaczego wynajmujących mieszkania gminne obciąża się kosztami wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, skoro jest to obowiązkiem właściciela mieszkania czyli gminy? Dlaczego w umowach remontowych to my musimy wymieniać, a dopiero po fakcie dowiadujemy się, że jest to obowiązkiem miasta?
 14. Czy naprawdę uważa Pan że inwestowanie pieniędzy w pomniki jest konieczne? Czy nie lepiej spożytkować te pieniądze na np. Załatanie dziur w jezdniach? Wybudowanie nowych parkingów, placów zabaw? Jeżeli wydawać pieniądze to rozsądnie, uparł się Pan na pomnik, szkoda że nie na jakąś fajną atrakcje z której Knurów byłby dumny...
 15. Nie zgadzamy się jako mieszkańcy i kierowcy na stawianie pomników na rondach .Jak będzie ograniczona widoczność przez pomnik ,kto na to wyrażał zgodę,bo mieszkańcy na pewno nie .Za te pieniądze można by zrobić zadaszenie placu zabaw koło tężni .Idzie lato ,wakacje a dzieci z okolicznych bloków będą siedzieć w domu zamiast na świeżym powietrzu .Dla mnie rodowitej knurowianki jest to niedopomyślenia ,kto podejmuje takie decyzje .
 16. Czy teren między ulicami pierwszego maja a mieszka musicie sprzedać zamiast wybudować parking
 17. Kiedy pan odejdzie potrzebujemy lepszego prezydenta miasta
 18. Szanowny Panie Prezydencie Adam RamsCzy w związku z postawieniem małej architektury przedstawiającej postać francuskiego Marszałka Ferdynanda Focha na rondzie Focha, zamierza Pan na jego otwarcie zaprosić przedstawicieli ambasady francuskiej?
 19. Po cholere pomnik na nowym rondzie?
 20. Dlaczego nie słucha mieszkańców w kwestii pomnika?
 21. Pytanie kiedy zostanie zlikwidowana Straż Miejska przeszło 2 milion rocznie nas kosztować a przychód marny
 22. Kiedy zrobicie jak należy ul Wyspiańskiego?Co z tego ma większość radnych, że popiera Pana a nie mieszkańców, co widać na sesjach i tamtejszych głosowaniach?
 23. Czy Gmina zapłaci za wymianę pieców i instalacji na ekologiczne np gazowe w mieszkaniach komunalnych?
 24. Dlaczego przejścia dla pieszych w Szczygłowicach na najbardziej ruchliwej ulicy czyli Al. Piastów nie są porządnie doświetlone. Zrobiliście super centrum przesiadkowe, a o bezpieczeństwie nikt nie pomyślał. Tymi autobusami to naprawdę nie raz nieźle zasuwają .
 25. Czy kiedykolwiek w Knurowie powstanie park?
 26. Co ze stadionem?
 27. Czy z telefonów UM w Knurowie były wykonywane płatne połączenia na usługi erotyczne. Chodzi o czas kiedy pan jest prezydentem tego miasta.
 28. kiedy skończy się stagnacja umysłowa władz miasta i kiedy miasto przestanie przeprowadzać inwestycje poprawiające poprzednie inwestycje?I w sumie drugie pytanie - czemu władze miasta skupiają się na słuchaniu kilku procent płaczków i wprowadzają rozwiązania, które utrudniają życie kilkudziesięciu procentom mieszkańców?
 29. Dlaczego nie są koszone trawy w większości dzielnic miasta Knurów–Szczyglowice.Ludzie mają Alergie i się dusza od pyłków traw. [łzawienie i swędzenie oczów ,woda leci z nosa ,duszności jak przy zawale]Czy ważniejsze są pszczółki,owady czy może żeby temperatura przez trawę była nizszaCzy tak Prezydent dba o zdrowie i życie [tak ŻYCIE !!!] mieszkańców?
 30. Do kiedy zostaną przeprowadzone konsultacje i głosowanie nad zwiększeniem dotacji dla pierwszego Niepublicznego Żłobka w Knurowie? Rodzice mieli by ułatwiony dostęp do opieki dla dzieci gdyby mogli liczyć na wsparcie finansowe ze strony miasta.
 31. Panie Prezydencie jakie ma Pan lekarstwo na słuchanie tych wszystkich upośledzonych ekspertów z Knurowa co ich zdaniem to oni lepiej rządziliby miastem?
 32. Biorąc pod uwagę artykuł w PL z 2018 roku , to kiedy w końcu znajdzie pracę 300 osób , którym ją Pan obiecał w tzw strefie . Bogusław Wilk " Czy wiadomo , ile mogłoby powstać miejsc pracy ? - Docelowo ma być 300 nowych miejsc pracy ." Bogusław Wilk " Kiedy inwestor zamierza zrealizować swoje plany ? - Zamierzenia inwestora są niezwykle ambitne . Jednoznacznie wskazują , że chciałby szybko przeprowadzić proces dokumentacyjny , a następnie przystąpić do budowy infrastruktury i obiektów . Tak , by pod koniec 2019 roku rozpocząć działalność i uruchomić produkcję . " . Inna sprawa , ile dni przed końcem roku zostanie wbity szpadel pod inną obiecaną inwestycję w tzw strefie , gdzie pod koniec tego roku ma znaleźć pracę dodatkowo 90 " nowych " pracowników, firma ma zainwestować 30 mln zł , mamy połowę roku , a w strefie jak na razie szalał tylko pożar.

czytaj więcej:

knurów

Co denerwuje mieszkańców Knurowa?

Park knurow

Miasto chce sprzedać "zielone" tereny? Mieszkańcy...

A1 C6 BF6 B CDC2 4703 8 AE4 704257092 F2 A

Anonimowy donos na radnego Rady Miasta Knurów. Czy...

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Zrzut ekranu 2021 08 12 o 08 39 35

Radny z Knurowa prowadził pod wpływem alkoholu. Odjechał...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 14 o 10 13 09

Przeciwnicy pomnika kolportują ulotki