O Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia zapytaliśmy Pawła Rostkowskiego

W kwietniu powstał Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia, który działa na rzecz woj. Śląskiego. O działalność i projekty jakie ma w planach Instytut, zapytaliśmy Pawła Rostkowskiego, pochodzącego z Knurowa - członka IRRS

D0018412 8562 4 BE8 9905 01 D8 CA72 F080


Może na początek, czym jest Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia i kto do niego należy?

- Instytut skupia aktywnych mieszkańców województwa Śląskiego, mamy w planach realizacje wielu projektów sportowych, edukacyjnych, rozrywkowych etc. które będą zrzeszać mieszkańców naszego województwa.

Jakie są plany na początek, co to za duże projekty?

- W zeszłą sobotę, 7 sierpnia w Chorzowie rozpoczął się Turniej Piłkarski o Puchar 100. Rocznicy III Powstania Śląskiego. Zawody odbywają się dla dzieci z roczników 2011 i 2012. Organizatorem turnieju jest właśnie Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia i Śląski Związek Piłki Nożnej. Wystartowaliśmy 7 sierpnia w Chorzowie eliminacjami, następne mecze eliminacyjne odbędą się w Zabrzu (14 sierpnia), Zawierciu (14 sierpnia), Jaworznie (14 i 15 sierpnia), Mysłowicach i Rudzie Śląskiej (21 sierpnia). W turnieju biorą udział łącznie 72 drużyny, lecz tylko 24 z nich, wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się 29 sierpnia na legendarnym Stadionie Śląskim.

Bardzo ambitny projekt trzeba przyznać. Dlaczego nie ma Knurowa pośród miast gdzie odbędą się eliminacje? Byłaby to super reklama dla naszego miasta.

- Zgadzam się, na samym początku Knurów był w planach jako miasto gdzie również odbędą się eliminacje. Kontaktowaliśmy się z właścicielem Orlików w Knurowie, czyli Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Po przedstawieniu całości i wielkości turnieju, usłyszeliśmy, że MOSiR wynajmie nam boiska za niemałą opłatą. Biorąc pod uwagę budżet i to, że wszystkie inne miasta w których odbędą się eliminacje udostępniły nam swoje boiska za darmo, zostaliśmy zmuszeni do rezygnacji z Knurowa jako miasta, gdzie odbędą się eliminacje do finału na Stadionie Śląskim.

Wielka szkoda. Co po turnieju, jakie następne projekty macie w planach?

- Pomysłów jest bardzo dużo, następne projekty to m.in. debata młodzieżówek ze Śląska dotycząca przyszłości naszego regionu. Blisko realizacji jest też projekt pt. „30 minut z”. Będzie to pół godzinna rozmowa z m.in. politykami, ludźmi związanymi z biznesem, artystami i influencerami. Zapewniam, że to tylko kilka z projektów jakie mamy na tą chwile przygotowane.

czytaj więcej:

Podwyżka Adam Rams

Gigantyczna podwyżka wynagrodzenia prezydenta...

A1 C6 BF6 B CDC2 4703 8 AE4 704257092 F2 A

Anonimowy donos na radnego Rady Miasta Knurów....

58 C864 D4 012 E 4 F6 C 83 F6 F1 B76 DED797 A

Knurowski hejt park dla młodzieży już jutro. O...

IMG 5358

Miasto Knurów zasadzi ponad 500 drzew. Sprawdź,...

Ck hard

Knurów otrzyma blisko 2 mln zł od rządu

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Instytut

Na Śląsku powstał Instytut Rozwoju...