Obywatelskie zatrzymanie w Knurowie. Zatrzymany przekazany w ręce policji

Policja

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj po godzinie 10. Postronny świadek, słysząc krzyki,,na pomoc, łapcie złodzieja" i widząc uciekającego mężczyznę oraz goniącą go kobietę, zareagował instynktownie i po kilkunastometrowym pościgu ujął sprawcę zuchwałej kradzieży. Akcja miała miejsce w Knurowie na ulicy Niepodległości.

Jak relacjonuje właścicielka, po godzinie 10, do jej sklepu wszedł mężczyzna, który chciał dokonać zakupu oferowanych przez nią artykułów. Podczas przeglądania oferty, wykorzystał fakt wzmożonego w tym czasie ruchu i zagarnął część produktów, jednocześnie wybiegając ze sklepu. Zaskoczona tym faktem właścicielka punktu, wybiegła za nim, wzywając pomocy. Stojący nieopodal świadek, widząc uciekającego z papierową torbą w ręku mężczyznę oraz goniącą go i krzyczącą ,,pomocy, łapcie złodzieja" kobietę, natychmiast ruszył w pościg. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów w kierunku ulicy Szpitalnej dogonił uciekającego mężczyznę, a następnie go ujął. W tym samym czasie obserwująca całe zdarzenie świadek, powiadomiła Policję.


Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z knurowskiego komisariatu, został przekazany ujęty 33-latek, który skradł mienie o wartości ponad 800 złotych. Za kradzież, której się dopuścił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują świadkom za czujność oraz udzieloną pomoc. Musimy promować tego typu postawy. Udowadniają, że „reagujesz” znaczy „nie akceptujesz”.
Pamiętajmy, że postawy obywatelskie, polegające na powiadamianiu policji przez świadków przestępstw o zaistnieniu zdarzeń (ze szczególnym uwzględnieniem tych mających negatywny wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo publiczne), poprawiają jakość życia w naszych małych ojczyznach.

Nie zapominajmy jednocześnie o tym, że w tego typu reakcjach powinniśmy kierować się przede wszystkim naszym bezpieczeństwem. Nigdy nie wiemy jak bardzo zdesperowany, może być sprawca przestępstwa oraz czy działa sam. Podczas reakcji na przestępstwa starajmy się zapewnić sobie pomoc, osaczenie to najlepsza forma reakcji.

Źródło: KMP Gliwice

czytaj więcej:

Pilne knurów

PILNE: Pożar na ul. Piłsudczyków. Na miejscu 4 zastępy...

Policja Knurów

Knurów: 33-latek znieważył policjantów. Co mu grozi?

Pilne knurów

PILNE: Poważny wypadek na ul. Szpitalnej w Knurowie. Trzy...

36869911 2160858394188142 1176420125381754880 n

Wyją syreny OSP. Co się stało?

221930634 3017505368523436 2059728050818362634 n

Straż Pożarna zaalarmowana do Urzędu Miasta w Knurowie

Pilne knurów

Dachowanie pojazdu na autostradzie A1 przed Knurowem....

Policja

Policyjny pościg ulicami Knurowa