Ognisko koronawirusa w MSP9 w Knurowie? Dyrekcja odniosła się do sprawy

Jeden z naszych czytelników poinformował redakcję Twój Knurów, że zdaniem rodziców w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 wystąpiło ognisko COVID-19. Sprawę skomentowała wicedyrektor szkoły, mgr. Alina Długosz.

msp 9 knurów

Według informacji przedstawionych przez naszego czytelnika wynika, że wiele uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Knurowie choruje, a częstymi objawami choroby, to m.in biegunka, gorączka oraz wymioty, co w jego opinii może wskazywać na zarażenie COVID-19.

Ognisko koronawirusa w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 w Knurowie? Dyrekcja komentuje...

Dzisiaj, czyli 27 września 2021 roku redakcja Twój Knurów skontaktowała się z MSP nr 9 w Knurowie, aby poprosić dyrekcję o skomentowanie dość kontrowersyjnej sprawy. Alina Długosz, wicedyrektor MSP nr 9 w Knurowie po usłyszeniu wersji jednego z naszych czytelników była zaskoczona, ponieważ jak tłumaczy - dotychczas nikt z rodziców nie informował wychowawców oraz dyrekcji o tym, że ktoś z uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 zachorował na COVID-19. W rozmowie telefonicznej wicedyrektorka szkoły zaznaczyła, że w przypadku, gdy ktoś z kadry nauczycielskiej zauważy wśród uczniów ew. objawy COVID-19, to wówczas uczeń kierowany jest na pomiar temperatury ciała, a jego rodzice za pośrednictwem rozmowy telefonicznej proszeni są o odebranie dziecka ze szkoły.

Profilaktyka w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 w Knurowie.

mgr. Alina Długosz, wicedyrektor Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Knurowie poinformowała nas również, że dyrekcja szkoły wprowadziła szereg procedur, które mają profilaktycznie chronić uczniów przed zarażeniem COVID-19, wyszczególniając m.in procedurę dezynfekcji sprzętu komputerowego, czy dłoni każdego ucznia przed wzięciem udziału w lekcjach dydaktycznych. Mało tego - każda sala lekcyjna wyposażona jest w urządzenie służące do dezynfekcji dłoni, a uczniowie posiadają również indywidualne środki przeciwbakteryjne z których korzystają.

Dyrekcja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Knurowie dodała również, że każdy rodzic oraz osoba wchodząca na teren placówki oświatowej ma obowiązek zakrywania ust oraz nosa, aby zapobiec ew. rozpowszechnianiu wirusa COVID-19.

Koronawirus w Polsce i na Śląsku - dzisiejsza statystyka

Dzisiaj, czyli 27 września 2021 na terenie administracyjnym Rzeczypospolitej Polskiej odnotowano 421 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażeń, bo aż 82 odnotowano w województwie mazowieckim.

W województwie śląskim odnotowano dzisiaj 20 nowych zakażeń COVID-19. Z raportu Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej wynika, iż liczba zarażonych koronawirusem w woj. śląskim aktualnie wynosi 24.

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

CAD8792 C 27 AB 4 AEC B179 CA946 F046 B84

Najwrażliwszy weekend w Knurowie. Zakończył się...

213587631 492298391839156 1851021790746924605 n 1

70% ankietowanych negatywnie ocenia Dni Knurowa...

IMG 7830

Park dla psów w Knurowie. Radna Maj dotrzymała...

Zrzut ekranu 2021 06 10 o 08 33 36

Kto zaśpiewa na festiwalu z okazji Dni Knurowa?

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Toaleta knuriw

Mieszkańcy oburzeni ciągłą niedostępnością...