Ogród latem - o tych produktach warto pamiętać

Lato to wdzięczny czas, gdy chętnie spędzamy swój czas w ogrodzie. Aby jednak było to możliwe, należy najpierw odpowiednio przygotować przestrzeń - zarówno pod względem estetycznym, by cieszyła nasze oczy, jak i praktycznym. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają w walce o upragnione miejsce przy domu. Jakich? Przekonasz się z poniższego wpisu.

Co warto mieć w ogrodzie

Wsparcie dla roślin - jakie nawozy wybrać?

Wśród wielu produktów, które dobrze jest mieć w swoim ogrodzie, szczególne miejsce zajmują nawozy. To specyfiki bogate w składniki pokarmowe, od których właśnie zależy wzrost roślin. Wyróżnia się nawozy naturalne, ale również organiczne, wapniowe, czy mineralne, z których pierwsze - zgodnie z nazwą - powstają w naturalny sposób, natomiast ostatnie są specjalnie przygotowywanymi mieszaninami, których głównym celem jest wzmocnienie i ochrona roślin. Dobrą praktyką jest wybór takich nawozów, które dedykowane są konkretnym odmianom: pelargoniom, tujom, czy warzywom takim jak pomidory. Market budowlany Bricomarché w Knurowie ma w swojej ofercie także nawozy wspierające wzrost i zagęszczenie trawy, a także propozycje przeznaczone do krzewów takich jak borówki oraz licznych roślin kwitnących.

Nawozić można nie tylko sezonowe uprawy i kwiaty, ale również całoroczne żywopłoty oraz rośliny iglaste, dzięki czemu będą wzmocnione okrągły sezon, co np. pozwoli im zredukować ilość zrzucanych igieł. Wybierając produkt dla siebie należy zwrócić uwagę na jego formę - obok nawozów płynnych, producenci proponują także granulaty oraz łatwe w aplikacji spraye, dlatego każdy ogrodnik znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie. Aby pomóc swoim uprawom można sięgnąć również po ziemie o preferowanym przez nie odczynie lub wspomóc je ukorzeniaczami, które zminimalizują ryzyko nieprzyjęcia się sadzonek. Środki pozytywnie wpływające na wiele gatunków roślin, można nabyć w knurowskim markecie budowlanym Bricomarché na dziale ogrodniczym.

Jak zwalczyć ogrodowe szkodniki?

Oprócz środków pomocnych w pielęgnacji roślin istnieje jeszcze jedna, nie mniej przydatna w ogrodzie grupa produktów, które mają być dla nas wsparciem w… walce z niepożądanymi gośćmi. Mowa tu m.in. o komarach, które wieczorami bywają ogromnie uciążliwie i często uniemożliwiają korzystanie z przestrzeni, gdy zapada zmrok. Aby je odstraszyć, można sięgnąć po specjalne spraye na ubranie lub postawić na nieco bardziej zaawansowane środki do spryskiwania murów, mebli ogrodowych i pobliskich krzaków.

W swoim ogrodzie, szczególnie gdy jest w nim sporo traw i krzewów, dobrze też używać produktów przeciwko kleszczom, a jeśli zasadziliśmy na grządkach warzywa - stosować preparaty owadobójcze, odstraszające gąsienice i ćmy. Pomocne bywają także środki dedykowane zabezpieczaniu drzewek owocowych, które niestety bywają podatne na grzyby i choroby. W naszym ogrodzie mogą pojawiać się również inne, niekoniecznie chętnie widziane stworzenia - mrówki, osy, czy ślimaki. Z myślą o nich również powstały pewne specyfiki, które po rozpyleniu lub rozłożeniu sprawią, że goście odstąpią od pomysłu wizyty w naszym ogrodzie. Te, i wiele innych preparatów służących do zabezpieczenia Twojego ogrodu, możesz znaleźć, odwiedzając market budowlany Bricomarché w Knurowie. Odwiedź sklep, a raz na zawsze zapomnisz o uciążliwych szkodnikach i przeszkadzających w relaksie owadach.

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

P1010211a

Izabela Kloc: CBAM nie jest mechanizmem zero-jedynkowym

Gorlice fot Natalia Pacana Roman

Gorlice – niepisana stolica Beskidu Niskiego

Zrzut ekranu 2021 08 30 o 11 30 42

Ukradł paliwo na kwotę ponad 650 zł. Policjanci...

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 11 54 36

Strajk pielęgniarek w Szpitalu w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 10 27 03

100% ankietowanych nie chce pomnika Focha

Toaleta knuriw

Mieszkańcy oburzeni ciągłą niedostępnością...