Olbrzymi sterowiec przeleci w pobliżu Knurowa. Sprawdź, szczegóły oraz zdjęcia

05 Zeppelin Schweinfurt 3 2 748px

Sterowiec ZF Zeppelin przylatuje do Gliwic! Od ponad 120 lat sterowiec marki Zeppelin fascynuje ludzi na całym świecie. - Wszędzie, gdzie pojawia się ten król przestworzy i niemal bezgłośny gigant, ludzie z podziwem spoglądają w niebo (mówiąc przyp. red.) "Patrzcie, to Zeppelin!" - czytamy na stronie Zeppelin PL

Europejska trasa Zeppelina ZF New Technology rozpoczęła się na początku września w Monachium, gdzie sterowiec króluje nad miastem podczas IAA MOBILITY Auto Show. 

Olbrzymi sterowiec swoją podróż nad Polską rozpocznie w sobotę, 11 września, w stolicy Województwa Śląskiego. Zeppelin ZF New Technology zostanie w Polsce cztery dni podczas, których będzie oglądać z góry zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne i serwisowe w Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i Częstochowie, aby następnie 15 września przenieść się do siedziby władz województwa dolnośląskiego. 

Gliwice

75 metrowy sterowiec Zeppelin NT pojawi się nad Gliwicami, w sobotę, 11 września. Według nieoficjalnych źródeł - najlepsze miejsce, skąd będzie można zobaczyć wyżej wspomniany sterowiec, to rynek oraz okolice Areny Gliwice. 

Warto przypomnieć, że 90 lat temu, a dokładnie 5 lipca 1931 roku, na gliwickim lotnisku lądować miał sterowiec Graf Zeppelin, który wówczas mierzył, aż 236 metrów długości i określany był mianem latającego Titanica. 


05 Zeppelin Schweinfurt 3 2 748px

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Pociąg knurów

Pociągiem z Knurowa do Zakopanego

Szpital Knurów

Będzie remont Szpitala w Knurowie

Dworek na jezykach

Wielkie sprzątanie parku NOT w Knurowie-Szczygłowicach

Panorama miasta

Gburowate pielęgniarki w Knurowie?