Park dla psów w Knurowie. Radna Maj dotrzymała słowa

IMG 7830

W Knurowie znajduje się aktualnie jeden wybieg dla psów, który jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla czworonogów, jak ich właścicieli.

W drugiej połowie grudnia na terenie osiedla Wojska Polskiego do użytku czworonogów został oddany specjalny teren, który ucieszył wielu mieszkańców naszego miasta. W specjalnie wydzielonej strefie parku przy Alei Lipowej psy mogą biegać bez smyczy, a właściciele czworonogów mogą korzystać z usług treserów psów.

Warto zaznaczyć, że wybieg dla psów powstał dzięki staraniom Eweliny Maj - radnej z okręgu wyborczego nr 1 w Knurowie. Pieski korzystające z wybiegu mają zapewnioną aktywność fizyczną oraz towarzystwo innych psów.

Miejsce wymiany doświadczeń oraz dobrej zabawy

Po sześciu miesiącach działalności wybiegu dla psów udało nam się dowiedzieć, że na specjalnym obiekcie dla czworonogów obywają się cykliczne prywatne szkolenia z treserami psów.

Kochani, jak wiecie mamy pierwszy park dla piesków. Jest on tyle wystarczający, aby nasze czworonogi, w towarzystwie innych piesków mogły się szkolić oraz świetnie bawić. Natomiast właściciele w tym czasie mogą wymieniać się spostrzeżeniami i doświadczeniami w opiece nad naszymi czworonogami. Serdecznie zachęcam do korzystania z wyżej wspomnianego obiektu w naszym mieście. - relacjonuje radna Ewelina Maj.

Teren dla psów spotkał się również z hejtem - złośliwi komentowali, że przypomina on bardziej wybieg dla świń, niż dla psów. Jak jest faktycznie? Postanowiliśmy to sprawdzić i zaprezentować zdjęcie obiektu, który sfotografowaliśmy dzisiaj.

Wybieg dla psów został wykonany przez firmę P.H.U. GOLD – SPRING z Żuromina. Realizacja tego projektu, którego autorem jest radna Ewelina Maj, miała na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni umożliwiającej relaks i rekreację z psem. Obiekt miał zapewniać możliwość swobodnego poruszania się i zabawy psów wewnątrz wybiegu. - czytamy na portalu Moje Miasto Knurów

Koszt całej inwestycji wyniósł 92.890.83 zł.

Radna Ewelina Maj
Jak widać na teren wybiegu dla psów nie jest bagnisty, a przyjazny dla czworonogów


czytaj więcej:

WOŚP Knurów

30 Finał WOŚP w Knurowie. Co? Gdzie? Kiedy? Kto zagra...

Kosciol zima 19

Orszak Trzech Króli w Knurowie zamiast ulicami przejdzie...

Dzieciątko

Tradycje bożonarodzeniowe na dawnym Górnym Śląsku. Co...

22 D129 BC FAA1 463 C A12 B 374 ABED58 EF6

Knurów: Ruszyła akcja WOŚP. Sprawdź, gdzie i jak możesz...

A9936 CE0 AA14 4 E53 A660 B2 F7 C6 DEB1 FC

Historia KWK Knurów. Kiedy wydobyto pierwszą tonę węgla?

Znani Knurów

Znane osoby z Knurowa. Zobaczcie naszą fotogalerie

Jadwiga Janowska

Knurowianka, Jadwiga Janowska z kolejną nagrodą!...