Pilne! Nie żyje policjant postrzelony podczas kontroli drogowej

IMG 4204

Dzisiaj podczas zatrzymania do kontroli samochodu marki Renault, jeden z policjantów został postrzelony przez zatrzymanego kierowcę. Niestety, mimo podjętej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.


Do zdarzenia doszło w Raciborzu przy ul. Chełmońskiego. Umundurowany patrol policji z wydziału prewencji zatrzymał do kontroli kierującego, który według zgłoszenia, miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Ze wstępnych informacji przekazanych przez rzeczniczkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wynika, że po zatrzymaniu, kierowca miał szukać dokumentów do okazania. Wyciągnął jednak broń, z której oddał kilka strzałów do jednego z funkcjonariuszy. W wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna, mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu...

- Dzisiaj w Raciborzu mundurowi z prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety mimo reanimacji funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala - informuje Policja Śląska

Sprawca zdarzenia został niezwłocznie zatrzymany. W tej chwili policja nie udziela szczegółowych informacji dotyczących okoliczności śmiertelnego postrzelenia policjanta pełniącego służbę. Na miejscu cały czas trwają czynności z udziałem śledczych i prokuratury. Teren w pobliżu miejsca zdarzenia został całkowicie zabezpieczony.

Poinformowana o zdarzeniu rodzina, oraz policjant pełniący służbę ze zmarłym kolegą zostaną objęci pomocą psychologiczną.

Fot. Policja Śląska

Artykuł: 24Kato.pl

czytaj więcej: