PILNE: Potrącenie na pasach w Szczygłowicach. Policja wyjaśnia okoliczności – kopia

Dosłownie przed chwilą na przejściu dla pieszych na ul. Aleja Piastów w Knurowie-Szczygłowicach doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji z wydziału drogowego, co powoduje utrudnienia w ruchu.

Moje Miasto Knurów
IMG 1689

Dzisiaj, czyli 2 lutego 2022 roku po godzinie 17:45 na przejściu dla pieszych na ul. Aleja Piastów w Knurowie-Szczygłowicach doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący pojazdem w chwili potrącenia rowerzysty był trzeźwy. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji, którzy ustalają okoliczności wypadku.

- Funkcjonariusze policji prowadzą czynności wyjaśniające okoliczności wypadku. O szczegółach będę mógł poinformować po ich zakończeniu - informuje na gorąco rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach

Aktualizacja 19:29

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach poinformował nas, że potrącony mężczyzna jest z niezagrażającymi życiu obrażeniami. Mężczyźni są w szoku i nie potrafią wyjaśnić jak doszło do zdarzenia.

- Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny zdarzenia - dodaje Marek Słomski z KMP w Gliwicach

Policja apeluje o ostrożność

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach apelują o ostrożność - szczególnie - przy oznakowanych przejściach dla pieszych.

- Apelujmy do kierowców, tych uważających się za doświadczonych oraz tych początkujących (wszyscy są jednakowo omylni) - dojeżdżając do oznakowanych przejść, musicie zwolnić i wjeżdżając na nie, mieć pewność, że w danym momencie nie wchodzi żaden pieszy! To kierowca dysponuje maszyną, której zatrzymanie w miejscu jest niemożliwością. Nieuważne pędzenie ulicą, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych (świt i zmrok), można oceniać jako skrajnie nieodpowiedzialne. W takich okolicznościach błąd pieszego karany jest… śmiercią lub kalectwem - tłumaczą policjanci z KMP Gliwice

czytaj więcej:

LPR

PILNE: Poważny wypadek pracownika na budowie...

Pilne knurów

Poważny wypadek na ul. Niepodległości w...

Zrzut ekranu 2022 02 8 o 14 12 55

Kobieta potrąciła rodzinę na przejściu dla...

44 687595

Ukradli paliwo na stacji w Knurowie....

36869911 2160858394188142 1176420125381754880 n

Wyją syreny OSP. Co się stało?

Wojsko gliwice

Wojsko w Gliwicach wysprzedaje sprzęt. Coś dla...

Osp

Strażacy zaalarmowani w środku burzy. Co się...