Wypadek spadochroniarza na lotnisku w Gliwicach. LPR na miejscu

Dzisiaj, czyli 2 października 2021 roku na gliwickim lotnisku doszło do wypadku z udziałem spadochroniarza. To już drugi wypadek w ostatnim czasie. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe potwierdza.

82 EE9 AE2 0 F5 C 43 B4 BEE6 57490 DD53 B21

Z nieoficjalnych informacji udało nam się dowiedzieć, że dzisiaj, czyli 2 października 2021 roku na gliwickim lotnisku doszło do wypadku z udziałem spadochroniarza. Jak poinformowała rzecznika Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego - spadochroniarz został przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr. 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. - Na tą chwile nie wiemy w jakim stanie jest mężczyzna - dodała Iwona Wronka z WPR Katowice

Biuro Prasowe Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie poinformowało nas, że 23-letni spadochroniarz z urazem kończyny dolnej i podejrzeniem urazu kręgosłupa został przetransportowany do WSS w Sosnowcu.


Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach poinformował nas, że 23-letni mężczyzna doznał obrażeń ciała. Przytomny, został przetransportowany do szpitala. Policja i prokuratura badają okoliczności.

To kolejny wypadek z udziałem spadochroniarza

1 września 2021 roku na lotnisku w Gliwicach doszło do tragicznego wypadku. Śmierć poniósł doświadczony spadochroniarz, który w swoim życiu wykonał ponad 660 skoków. 47-letni mężczyzna przed tragicznym skokiem wykonał pięć udanych skoków, jednak szósty okazał się śmiertelny.

Agnieszka Szustak z gliwickiej strefy spadochronowej poinformowała Dziennik Zachodni, że na początku nic nie wskazywało, iż podczas skoku wydarzy się tragedia, ponieważ jego spadochron otworzył się, a dopiero po chwili 47-letni spadochroniarz wpadł w korkociąg uderzając z wielką prędkością w ziemię.

47-letni mężczyzna wykonał skok w gliwickiej Strefie Silesia samodzielnie korzystając z własnego sprzętu spadochronowego.

Śmiertelny wypadek na lotnisku w Gliwicach

W momencie, gdy mężczyzna spadł na ziemię pracownicy strefy spadochronowej niezwłocznie udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Do tragicznego wydarzenia został zaalarmowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Natychmiast pracownicy strefy spadochronowej zaczęli udzielać spadochroniarzowi pierwszej pomocy, lądował także śmigłowiec LPR. Niestety - lekarz odstąpił od reanimacji i stwierdził zgon 47-latka.

Technicy policyjni pracowali na gliwickim lotnisku pod nadzorem prokuratura. Sprawę wnikliwie zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

czytaj więcej:

C558 B748 32 C7 457 A AD91 3620 C333 FA47

3 zastępy straży pożarnej zaalarmowano na...

Smog

Straż Miejska w Knurowie zabroniła korzystać z...

Areszt

Knurowianin znęcał się nad dwójką małych...

Pilne knurów1

Pilne: Alarm na ul. Ułanów. Na miejscu kilka...

7092 BBB1 C725 4 CB9 9315 AF372 F61 EC2 D

Dr. Łukasz Szczygieł w wywiadzie dla MMK

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Park knurow

Miasto zasadzi blisko 250 drzew