Pilne! Wstrząs w KWK „Sośnica”. Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej potwierdza informacje o wstrząsie

B85 FBA2 E 77 A8 4 F4 F 9 B38 0 B825 E8040 BB

Dzisiaj, 5 sierpnia, o godzinie 21:19 mieszkańcy Gliwic, Knurowa, Ornontowic, czy Gierałtowic mogli poczuć silny wstrząs, który był powodem chwilowego stresu wśród wielu rodzin górniczych.

Redakcja Twój Knurów została poinformowana przez dyspozytorów ds. tąpnięć z Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” oraz KWK „Budryk”. Dyspozytorzy z obu kopalni jasno stwierdzili, że na powyższych zakładach górniczych nie doszło do tąpnięcia, bądź wstrząsu, a załoga pracująca pod ziemią jest bezpieczna.

KWK Sośnica - dyspozytor wstrzymał informacje

Redakcja Twój Knurów postanowiła skontaktować się z dyspozytorem kopalni „Sośnica”, który chwilowo wstrzymał się od przekazywania informacji dot. wstrząsu, który powstał ok. godziny 21:19.

Postanowiliśmy zadzwonić do rzecznika Polskiej Grupy Górniczej, Tomasza Głogowskiego, aby dowiedzieć się, czy wstrząs, który odczuwalny był przez kilka tysięcy mieszkańców naszego regionu, powstał w KWK „Sośnica”.

Dosłownie przed chwilą rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej potwierdził nam, że wstrząs powstał o godzinie 21:19 w kopalni „Sośnica” w rejonie pokładu 416, jednocześnie zaznaczając, że nikomu nic się nie stało. 


czytaj więcej: