PILNE: Zaalarmowano straż pożarną na ul. Kochanowskiego w Knurowie

Dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zaalarmowano na ul. Kochanowskiego w Knurowie. Co się stało?

Dzisiaj, czyli 17 lutego 2022 roku po godzinie 15:00 na ul. Kochanowskiego zaalarmowano służby mundurowe. Po przyjeździe strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Knurowie okazało się, że jedno z okolicznych drzew na wskutek silnego wiatru przechyliło się stwarzając zagrożenie dla lokatorów budynku wielorodzinnego przy ul. Kochanowskiego w Knurowie.

Pełne ręce roboty

Ostatnie godziny silnego i porywistego wiatru, intensywnych opadów deszczu, lokalnych burz oraz znacznych wahań ciśnienia spowodowały, że strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Knurowie mają pełne ręce roboty. Warto przypomnieć, że strażacy byli dzisiaj alarmowani kilka razy do usuwania skutków niżu Dudley.

Dzisiaj możliwe lokalne burze

W czwartek niż odsunie się na wschód, nad Zatoką Ryską, a silny i porywisty wiatr odczuwalny już będzie w całej Polsce. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu oraz lokalnym burzom. Zachodni wiatr wiał będzie ze średnią prędkością do 40 km/h, nad morzem do 55 km/h. Natomiast w porywach wiatr osiągać może od 80 km/h do 100 km/h, na Wybrzeżu nawet to 110 km/h.
Silniej popada w Polsce południowo-wschodniej. W Karpatach śnieg: w Tatrach spadnie 8 cm świeżego śniegu. Silny i porywisty wiatr spowoduje, że nie odczujemy napływu ciepłego powietrza nad nasz kraj. W czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 6°C, 8°C na wschodzie i północy do nawet 12°C na południowym zachodzie.

Aż do soboty wietrzna pogoda

Wietrzna pogoda towarzyszyć nam będzie aż do soboty, kiedy to nad Bałtykiem przemieszczał się będzie kolejny, płytki ośrodek niżowy. Najsilniejszy wiatr prognozowany jest nad morzem, choć w sobotę również w centrum i na południu kraju nie można wykluczyć porywów wiatru
osiągających do 110 km/h. Od środy w strefie brzegowej prognozuje się silny sztorm, przekroczenia stanów ostrzegawczych a następnie dalsze wzrosty powyżej stanu alarmowego. Największe wahania oraz wzrosty przy licznie przekroczonych stanach ostrzegawczych i alarmowych notowane będą na wschodnim wybrzeżu aż do soboty.

czytaj więcej:

jrg knurów straż pożarna knurów

PILNE:Drzewo powaliło się na skrzyżowanie....

Policja

20-latek prowadził samochód po narkotykach....

Policja Knurów

Knurów: Knurowianka zaatakowała nożem swojego...

Policja

W Knurowie złapano mordercę. Grozi mu dożywocie

5845 C5 B6 3 EA4 405 B A9 EF 47567 AACC825

Żenujące zachowanie kobiety. Widząc potrącenie...

1920x810

Pożar mieszkania na ul. Jagiełły w Knurowie?...

Osp knurow

Ewakuowano przedszkole. Powód? Alarm bombowy