Pilny apel do mieszkańców Knurowa

Zrzut ekranu 2021 06 25 o 13 00 26

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed ponownym przyjściem nawałnicy. Jak ostrzegają meteorolodzy - dzisiaj może być gorzej, niż wczoraj.

Jeden z największych serwisów informacyjnych w regionie -  Dzisiaj w Gliwicach za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że dzisiaj w nocy przewidywana jest powtórka z wczoraj (burze, ulewne opady deszczu oraz grad przyp. red.). 

Warto zaznaczyć, że ze skutkami wczorajszej nawałnicy strażacy pracują, aż do teraz, a najwięcej interwencji Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej było w powiecie gliwickim, a w szczególności w Knurowie, Gliwicach, Gierałtowicach i Pilchowicach. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców przed ponownym przyjściem nawałnicy. RCB informuje o burzach, silnym wietrze, ulewnym deszczu i lokalnych opadach gradu. 

Mieszkańcy proszeni są o zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać porwane przez silny wiatr. 

RCB informuje, iż możliwe są przerwy w dostawie prądu. Dzisiejszej nocy w Gierałtowicach, prądu zostało pozbawionych 115 osób. 

Warto przypomnieć, że mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni zaopatrzyć się w pompy wodne, które pomogą odciążyć prace strażaków, którzy alarmowani będą do cięższych przypadków. 

Strażacy z Knurowa zostali wysłani do Czech <–– czytaj artykuł https://www.twojknurow.pl/stra...

Zdjęcie: Z.drona Rafał Grzegor

czytaj więcej: