Plaża w centrum miasta na placu 700-lecia w Knurowie. Pomysł na Budżet Obywatelski

IMG 4381

W poniedziałek, 10 maja, rozpocznie się zbieranie projektów Budżetu Obywatelskiego, które mogą zostać zrealizowane, w 2022 roku w Knurowie.

Plaża w centrum miasta pomysłem na lokalny Budżet Obywatelski. Niektórzy mogą powiedzieć, iż pomysł jest niemożliwy do zrealizowania, ale skoro inne miasta mogą, to czemu my nie możemy?

W poniedziałek, 10 maja, rozpocznie się zbieranie projektów, które mogą zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednym z pomysłów redakcji Twój Knurów jest sztuczna plaża, która miałaby powstać w centrum miasta, na placu 700-lecia, czyli jednym z największych wybiegów dla psów na Śląsku.

Dlaczego plac 700-lecia?

Możemy zauważyć, iż na placu 700-lecia nic się nie dzieje, a przed pandemią organizowano w tym miejscu kilka razy w ciągu roku imprezy i wydarzenia plenerowe. Czy można wykorzystać ten teren w lepszy sposób aktywizując mieszkańców Knurowa do spędzania czasu na świeżym powietrzu w klimacie przypominającym wakacje nad morzem? Jasne, że tak.

Leżaki, palmy, parasole, grille - wizja Twój Knurów

Na placu 700-lecia od maja do września mogłoby powstać miejsce przeznaczone dla młodszych i starszych mieszkańców Knurowa. W ciągu wakacyjnego, słonecznego dnia najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogliby się cieszyć wodnymi atrakcjami, a rodzice relaksowali by się na leżakach.

Wieczory w tygodniu można by zaadaptować dla miłośników kina pod chmurką, podjadając kiełbaskę z grilla.

Co drugi weekend można by było zarezerwować dla młodzieży organizując plenerowe dyskoteki, tak jak robią, to w Rybniku. Oczywiście to tylko wizja, która może ulec zmianie podczas konsultacji społecznych.

Czy to dobry pomysł?

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzu, czy pomysł plaży w mieście się spodobał.

Fot. Madrid City Hall

czytaj więcej: