Pobiegli dla chorego Dawidka

DSC 0150

W Knurowie odbył się Charytatywny Bieg Nocnych Marków. To pierwsza edycja tego charytatywnego wydarzenia organizowanego przez Klub Leniwych Biegaczy z Knurowa. Uczestnicy wspierali chorego Dawida Wiederek, który cierpi na medulloblastomę.

Wczoraj, 27 czerwca, w Knurowie na obszarze lasu Zacisze odbył się I Charytatywny Bieg Nocnych Marków, który zgromadził kilkadziesiąt biegaczy z Knurowa, Pilchowic i Gliwic. 

Głównym celem biegu była zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia i rehabilitacji chorego Dawidka, który choruje na medulloblastomę. 

Dawid jest pacjentem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Chłopczyk przeszedł operację usunięcia guza, przyjął 4 cykle intensywnej chemioterapii, radioterapii oraz 8 cykli chemioterapii podtrzymującej.

Bieg Nocnych Marków

Bieg rozpoczął się o godzinie 22.00, a jego trasa przebiegała przez teren lasu, zwanego przez mieszkańców jako las Zacisze. W biegu wzięła udział przedstawicielka knurowskiego samorządu, radna Ewelina Maj. Oprócz mieszkańców, w biegu wzięły udział 4 reprezentacje klubów biegaczy: 

  1. Klub Leniwych Biegaczy
  2. Klub Biegacza Orły z Knurowa
  3. Drużyna Jedynki z Gliwic
  4. Zatyrani z Gminy Pilchowice

Jak poinformowała nas Mariola Pinocy z Klubu Leniwych Biegaczy - pieniądze z puszki kwestarskiej zostaną przeliczone dziś po popołudniu, w obecności rodziców Dawida. 

Bieg Nocnych Marków Knurów


czytaj więcej: