Podwyżka czynszów w LWSM. Sprawdź, szczegóły

D4 D91 D16 D155 40 E0 82 AF 8 AD6516052 D6

Dosłownie przed chwilą portal Moje Miasto Knurów opublikował artykuł informujący o podwyżce czynszu w LWSM - Knurów.


Mamy połowę wakacji, a ten piękny czas spokoju i wypoczynku, burzą niezbyt miłe informacje dla mieszkańców mieszkających w wspólnocie LWSM.

Mieszkańcy z wspólnoty LWSM za pośrednictwem poczty oraz e-mail zostali poinformowani przez zarząd Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie o zbliżających się podwyżkach. 

Podwyżki będą dotyczyły funduszy remontowych LWSM.  

Zgodnie z tym pismem Rada Nadzorcza Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie, podjęła 15 lipca 2021 Uchwałę nr 11/21, na podstawie odpowiedniego punktu i paragrafu w Statucie LWSM i od dnia 1 listopada 2021 nastąpi zwiększenie miesięcznej stawki odpisu na fundusz remontowy, który jest częścią składową eksploatacji z kwoty 1,75 zł/m2 do kwoty 2,15 zł/m2, czyli 0,40 zł/m2 miesięcznie.

Jak łatwo policzyć utrzymanie przeciętnego mieszkania o powierzchni 50 m2 wzrośnie miesięcznie o 20 zł, a rocznie o 240zł.

— O tyle więc, dzięki tej podwyżce podrożeje koszt życia rodziny związany tylko z opłatami za mieszkanie w LWSM dzięki decyzji Rady Nadzorczej, której kadencja kończy się w przyszłym roku. - pisze portal MMK

— Ta podwyżka jest kolejną, po serii podwyżek opłat za wodę, prąd, ogrzewanie, gaz, śmieci, podatek od nieruchomości. Na tamte LWSM nie miała wpływu i nawet pisała o skandalicznej podwyżce cen wody, kiedy to miejskie PWiK zerwało 3 letni kontrakt i podwyższyło opłatę o prawie złotówkę. Tą jednak zafundowała mieszkańcom Rada Nadzorcza spółdzielni. - dodaje portal Moje Miasto Knurów 


czytaj więcej: