Policjanci z Knurowa uratowali życie starszemu mężczyźnie. Zobaczcie szczegóły

policja warmińsko-mazursa/ fot. poglądowe
32 181035

Policjanci z Komisariatu Policji w Knurowie spisali się na medal! Bez chwili zawahania ruszyli na pomoc starszemu mężczyźnie i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową

We wtorek, 23 listopada 2021 roku w centrum naszego miasta, rutynowe działania funkcjonariuszy policji zostały przerwane przez roztrzęsioną, młodą kobietę, która podbiegła do policjantów prosząc o pomoc w ratowaniu swojego nieprzytomnego ojca. Z informacji przekazanych przez Biuro Prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wynika, że leżący na ziemi mężczyzna nie oddychał, a jego tętno było mało wyczuwalne. 

Policjanci spisali się na medal

Funkcjonariusze policji musieli przerwać czynności dotyczące pouczania sprawcy niewielkiego wykroczenia, aby ruszyć na pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie. Policjanci z Komisariatu Policji w Knurowie natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz pilnie wezwali zespół ratownictwa medycznego na miejsce zdarzenia. Mężczyzna może dziękować policjantom, bowiem dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu, już w trakcie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej nieprzytomny mężczyzna odzyskał podstawowe funkcje życiowe. Na miejsce przybyło pogotowie, która zabrało starszego mężczyznę do pobliskiego szpitala.

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurów: 33-latek znieważył policjantów. Co mu grozi?

Pilne knurów1

Nocny alarm. Strażacy postawieni na nogi. Co się stało?

A350 FDFF AEB5 488 E A565 047 FB29 DD003

Poważny karambol na A1 w Knurowie. Zobaczcie fotogalerię...

Policja

Knurów: Grasują złodzieje! W nocy ukradli samochód....

Zrzut ekranu 2021 10 25 o 10 44 27

PILNE: Poważny wypadek przy nowym rondzie w Knurowie....

Pilne knurów

Wypadek na lotnisku w Gliwicach. Trwa reanimacja

Zrzut ekranu 2021 06 1 o 14 19 06

Pożar wysypiska śmieci w Knurowie