Potrzebujesz lekarza specjalisty? Wiemy, jak go znaleźć!

Nikt nie lubi chodzić do lekarza, to fakt. Wydawać by się mogło, że największym problemem jest spotkanie lekarz-pacjent. Cóż, nie można się bardziej pomylić. Okazuje się, że największym wyzwaniem dla pacjenta jest znalezienie odpowiedniej przychodni, konkretnego specjalisty i dogodnego terminu. W Knurowie przychodni POZ nie brakuje, co nie rozwiązuje problemu. Postanowiliśmy ułatwić Wam nieco życie i zrobić krótkie podsumowanie, gdzie znajdziecie konkretnego lekarza i co możecie załatwić w danej przychodni.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie: www.zozknurow.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Zesp%...

Pewnie część z Was kojarzy ZOZ Knurów czyli Zespół Opieki Zdrowotnej w naszym mieście. Czy zdawaliście sobie sprawę, że to nie jest jedna placówka, a pięć? My też początkowo o tym nie wiedzieliśmy. Spokojnie, udało nam się to rozgryźć. Knurowski ZOZ prowadzi działalność leczniczą w pięciu przychodniach na terenie miasta Knurowa, na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Zakład prowadzi działalność leczniczą w rodzaju ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych, które obejmują:

  • podstawową opiekę zdrowotną dla dorosłych i dzieci,
  • specjalistyczną opiekę zdrowotną: diabetologiczną, dermatologiczną, urologiczną, ginekologiczną, okulistyczną, laryngologiczną, neurologiczną,
  • rehabilitację leczniczą - fizjoterapia dla dzieci
  • świadczenia z zakresu medycyny pracy (zawarcie umowy)
  • usługi komercyjne.

To nie tak, że wychwalamy pod niebiosa, ale w ich przychodniach z pewnością znajdziecie potrzebnego lekarza specjalistę. Aby nie wprowadzać informacyjnego chaosu, przygotowaliśmy dla was pełną listę pięciu przychodni ZOZ wraz z niezbędnymi adresami i numerami telefonów. Tak, to ta grafika poniżej. Ułatwiliśmy wam nieco życie, prawda?

Adresy placówek

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wcześniej wspominaliśmy, że knurowski ZOZ świadczy również medyczne usługi komercyjne.
Chyba jest to dobry moment, aby o nich wspomnieć. W przychodni nr 2 i 5 możecie zapisać się na:

  • Porady diabetologiczne (przychodnia nr 2),
  • Konsultacje dietetyczne (przychodnia nr 2),
  • Krioterapię miejscową (przychodnia nr 2),
  • Porady reumatologiczne (przychodnia nr 5),

Mamy też dobrą wiadomość dla osób, które nie przepadają za „papierologią”. Jeżeli zdecydujecie się na usługi świadczone w przychodniach ZOZ Knurów przez lekarza rodzinnego, dokumentacje
i deklarację wypełniacie tylko RAZ. Tak, dobrze rozumiecie. Wiąże się to z tym, że do lekarza rodzinnego możecie się zgłosić do każdej z pięciu przychodni. Można? Można! Oczywiście, wciąż musicie się rejestrować, ale we wszystkich przychodniach ZOZ-u możecie to zrobić osobiście bądź telefonicznie. Naszym zdaniem jest to spore ułatwienie.

#SzczepimySię

W dobie pandemii koronawirusa chcielibyście również wiedzieć, gdzie w naszym mieście możecie się zaszczepić. Zwłaszcza, że właśnie ruszył nabór dla młodzieży powyżej 12. roku życia. Okazuje się, że zaszczepicie się w przychodniach ZOZ. Ich punkty szczepień znajdują się w przychodni nr 2 i przychodni nr 5. Jeżeli pragniecie się zarejestrować, bądź dowiedzieć się więcej na ten temat, potrzebne informacje znajdziecie TUTAJ, czyli na oficjalnej stronie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Knurowie.

Potrzebujesz lekarza? Zgłoś się do ZOZ Knurów!

czytaj więcej:

ZOZ Knurów

Medyczne usługi komercyjne – co przemawia na ich korzyść?

1920x1080d

Co słychać w ZOZ Knurów?

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 17 o 08 04 59

W Knurowie kolejne dni bez prądu. Sprawdź, gdzie

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

Cmentarz knurow

Zmiany na cmentarzu przy Rakoniewskiego