Poważny wypadek w kopalni JSW. LPR na miejscu. WUG ujawnia szczegóły

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach poinformował o wypadku do którego doszło w kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Wczoraj, czyli 1 grudnia 2021 roku w kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej - KWK Pniówek w Pawłowicach doszło do poważnego wypadku z udziałem pięćdziesięciojednoletniego pracownika. Podziemna podwieszana kolejka spalinowa służąca do transportu materiału wykorzystywanego w pracach eksploatacyjnych w niekontrolowany sposób przemieściła się uderzając przechodzącego obok pracownika, który chwilę po uderzeniu skarżył się na ból w okolicach brzucha.

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach poinformował, że do wypadku doszło w trakcie transportu kabla elektrycznego zestawem podziemnej spalinowej kolejki podwieszanej.

- Nastąpiło pochwycenie materiału w postawionym na spągu pojemniku kontenerowym, co spowodowało jego niekontrolowane przemieszczenie w kierunku konstrukcji przenośnika taśmowego i uderzenie przechodzącego obok pracownika - informuje Wyższy Urząd Górniczy

Poszkodowany górnik JSW. Wypadek w JSW

Do poszkodowanego został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 51-letniego górnika do szpitala w Katowicach-Ochojcu, gdzie lekarze stwierdzili złamanie miednicy.

Wypadki w górnictwie

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach informuje, że od początku bieżącego roku w kopalniach węgla kamiennego zanotowano 1442 wypadków z czego 8 śmiertelnych, a dwa klasyfikujące się jako ciężkie.

czytaj więcej:

JSW SA

Śmiertelny wypadek w kopalni JSW. Wyższy Urząd...

Kopalniapgg

Groźny wypadek w KWK ”Knurów-Szczygłowice”....

2256918 F 79 D2 4 FEE 88 AD 9 FD6498 FB279

Pilne: 6 zastępów straży pożarnej zaalarmowano...

Smog

Straż Miejska kontroluje domy i wystawia mandaty

Policja

Ukradł paliwo na kwotę ponad 700 zł. Policjanci...

Pilne knurów

Knurów: Służby pilnie postawione na nogi

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 14 17 08

Dni Knurowa się odbędą. Sprawdź plan imprezy