Pożegnano księży, którzy odchodzą z parafii MB Częstochowskiej. Sprawdź, szczegóły oraz zdjęcia

4 EC882 FF A8 D8 4 E2 F 8581 E0 D852 F82305

Dziś w uroczystość św. Krzysztofa parafianie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie oficjalnie pożegnali swoich duszpasterzy Ks. Czesław Tomaszek (5-lat pracy) i dr hm. ks. Piotr Larysz (8-lat pracy) którzy już nie długo rozpoczną pracę w parafiach w Chorzowie.

— Były łzy wzruszenia, podziękowania i słowa wsparcia oraz modlitwy za wspólne lata pracy na rzecz społeczności naszej parafii. Nie mówimy do widzenia, ale do zobaczenia w służbie ludziom i Bogu. Czuwaj - pisze ZHP Knurów

Wcześniej pisaliśmy…

5 czerwca, w katowickiej katedrze Chrystusa Króla, odbyło się uroczyste nabożeństwo posłania. Decyzje jakie zostały podjęte po mszy, mogły niektórych zaskoczyć. Z Knurowa odejdzie pięciu księży.

Arcybiskup Wiktor Skworc poinformował, że od 28 sierpnia, pięciu księży z Knurowa zacznie posługę kapłańską w innych parafiach na Śląsku.

Z parafią Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie pożegna się ks. Piotr Larysz, ks. Czesław Tomaszek oraz ks. Maciej Niesporek. Księża zaczną posługę odpowiednio w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie, parafii Świętej Barbary w Chorzowie oraz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach.

Warto dodać, że z parafii pw. NMP Królowej Świata odejdzie ks. Tomasz Antczak, który trafi do parafii Świętego Anioła Stróża w Gorzycach.

Z parafii św. Cyryla i Metodego odejdzie ks. Adam Kuchta, który po dwuletniej posłudze kapłańskiej w Knurowie trafi do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich- Kamieniu.

4 EC882 FF A8 D8 4 E2 F 8581 E0 D852 F82305

czytaj więcej: