Prace na ul. Lotników miały zostać zakończone w sierpniu. Radny Kandzior wzywa prezydenta Ramsa „do roboty". Populizm?

- Według zapewnień wykonawcy, pierwsze prace przygotowawcze powinny ruszyć niebawem, natomiast zgodnie z podpisaną umową całość robót powinna zakończyć się do 31 sierpnia bieżącego roku. - czytaliśmy 9 czerwca w komunikacie prasowym Urzędu Miejskiego w Knurowie

kandzior lotników

Duże zadanie inwestycyjne gminy Knurów polegające na kompleksowym remoncie i modernizacji ulic w rejonie osiedla Wojska Polskiego II zakładało m.in remont ul. Lotników II w Knurowie.

Modernizacja ul. Lotników II zakładała wykonanie nowej nawierzchni o długości blisko 350 m, kanalizacji deszczowej, regulacji wysokościowej chodników i miejsc postojowych, a także modernizację oświetlenia ulicznego.

Jak wynika z informacji prasowych przekazanych przez Urząd Miasta - całkowita wartość modernizacji ul. Lotników II w Knurowie wynosi blisko 950 tys., z czego ponad 330 tys. złotych Gmina Knurów pozyskała w formie dofinansowania z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Dlaczego remont ul. Lotników II nie zakończył się w terminie?

Przegląd Lokalny poinformował, że termin zakończenia prac w sierpniu okazał się być nierealny, ale nie z winy wykonawcy, lecz z powodu pozostawionych starych komór ciepłowniczych oraz kanałów betonowych, które zdaniem naczelniczki Wydziału Inwestycji Miejskich i Spraw Drogowych Urzędu Miejskiego w Knurowie miały zostać zlikwidowane pięć lat temu podczas prac likwidacyjnych starej infrastruktury ciepłowniczej.

Kiedy ruszą prace?

Firma Drogomax, która jest odpowiedzialna za remont ul. Lotników II w Knurowie musi czekać, aż spółka PGNiG zlikwiduje starą infrastrukturę ciepłowniczą, która pozostała po nierzetelnej pracy likwidacyjnej. Krótko mówiąc - mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego II powinni uzbroić się w cierpliwość.

Populizm radnego Kandziora?

Maciej Kandzior za pośrednictwem mediów społecznościowych dodając zdjęcie trwającej modernizacji na ul. Lotników II wezwał prezydenta Adama Ramsa do roboty, pisząc jednocześnie, że prace na lotników to skandal. – To jest skandal! Panie prezydencie Rams do roboty! - czytamy na stronie lidera Inicjatywy dla Knurowa

Czytając wpis radnego Macieja Kandziora możemy powiedzieć, że to nic innego, niż populizm, który zdaniem jednego z naszych czytelników miał za zadanie zdyskredytować prezydenta Adam Ramsa, który jako podmiot zarządzający miastem niewiele ma wspólnego z efektem prowadzenia prac, ponieważ przeszkody przeszkadzające w modernizacji ul. Lotników II na bieżąco są usuwane przez spółkę PGNiG.

Warto również dodać, że z materiału przygotowanego przez "PL" wynika, że firma zajmująca się remontem drogi wróciła na plac budowy, aczkolwiek po kilku metrach napotkała w ziemi starą infrastrukturę ciepłowniczą, która uniemożliwiała prowadzenie dalszych prac modernizacyjnych drogi.

Dopóki PGNiG nie zlikwiduje przeszkód, firma (drogomax przyp. red.) nie może kontynuować robót - powiedziała dla Przeglądu Lokalnego, pani Magdalena Szczygieł, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich i Spraw Drogowych Urzędu Miejskiego w Knurowie

czytaj więcej:

prezydent adam rams

Knurów: Czy władze miasta nie respektują...

Szkoła knurów

Fatalny stan knurowskiej oświaty? Nauczyciele...

5111 A333 9263 4190 88 F0 40 A71119 A318

Ile zarabiają radni w Knurowie? Prezentujemy...

Zrzut ekranu 2021 11 2 o 18 18 36

Knurów: Bonanza w miejskiej spółce. W radzie...

F7 B6 CCEF F1 DA 468 E A870 8109611889 F5

Mieszkańcy nie chcą kolejnej podwyżki! Czy...

06 D93 AE1 D078 4 F86 BCB0 F2 C035780 DDF

Budżet Obywatelski. Pomnik Adama Ramsa wśród...

Zsz nr 2

"Górka" otwiera nowy kierunek kształcenia