Pracownicy JSW otrzymają rekompensatę za „utracony” zarobek. Zarząd podjął decyzję 1.10.2021

W pierwszy dzień października 2021 roku, zarząd JSW podjął decyzję, iż pracownicy zatrudnieni w Jastrzębskiej Spółce Węglowej otrzymają rekompensatę utraconego wynagrodzenia za pierwszy dzień tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

JSW siedziba

Dzisiaj, czyli 4 października 2021 roku Reprezentatywne Związki Zawodowe działające przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej poinformowały pracowników, iż wiceprezes JSW, Artur Wojtków pozytywnie odniósł się do, ich wniosku z dnia 23 września 2021 w sprawie rekompensaty utraconego wynagrodzenia za 25 grudnia 2021 roku.

Wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej w odpowiedzi na list związkowców poinformował, że pracownikom opłacanym dniówkowo zostanie wypłacone wynagrodzenie jak średnia urlopowa za dni przepracowane w dni robocze z miesiąca, w którym pracownik wybierał dzień wolny z tego tytułu.

— Będzie rekompensata za „utracone” wynagrodzenie pracowników za 25 grudnia 2021 roku. Jest to odpowiedź zarządu JSW na nasze pismo! Wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej, Artur Wojtków poinformował nas, że za dzień 25.12.2021 pracownikom opłacanym dniówkowo zostanie wypłacone wynagrodzenie wyliczone jak średnia urlopowa za dni przepracowane w dni robocze z miesiąca, w którym pracownik wybierał dzień wolny z tego tytułu, analogicznie jak miało to miejsce w przypadku udzielania dnia wolnego za 1 maja bieżącego roku. - czytamy na stronie Reprezentatywnych Związków Zawodowych JSW

czytaj więcej:

JSW siedziba

Górnicy z JSW dostaną kolejną podwyżkę? Szczegóły

Szczyglowice 04 fot dawid lach

W KWK "Knurów-Szczygłowice" trwa akcja...

AF49 E515 A8 A8 4 A47 8 CED EC40 CF68 C9 C1

Chcą zamknąć kopalnie w Knurowie. Ostrzega...

JSW

Dług JSW zmalał o blisko 90 mln zł. Zarząd ma...

DSC 0329

Odwołano zarząd JSW S.A

Kopalnia knuró

Górnicy z Knurowa-Szczygłowic będą mogli się...

Asset 4993281

Budowa sklepu Kaufland coraz bliżej. Rozbiórka...