Założono stronę atakującą radnego Macieja Kandziora. Lubi ją prezydent Rams, Surówka, a udostępniają radni

Wybory samorządowe mają odbyć się dopiero za dwa lata, a sytuacja na lokalnym rynku samorządowym staje się coraz bardziej napięta. W najpopularniejszym serwisie społecznościowym powstała strona, która od początku istnienia atakuje i dyskredytuje radnego Macieja Kandziora, który w przyszłych wyborach samorządowych chce ubiegać się o fotel prezydenta Gminy Knurów. W mgnieniu oka - hejterską stronę - polubił prezydent Adam Rams, wiceprezydent Piotr Surówka oraz radni i ich rodziny.

Enowiny - Robert Lewandowski
Radny Maciej Kandzior

2 grudnia 2021 roku w serwisie społecznościowym Facebook powstała strona, która od początku istnienia dyskredytuje oraz powiela nieprawdziwe informacje dotyczące radnego Macieja Kandziora, który cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Stronę lubi prezydent, wiceprezydent oraz radni z rodzinami, a wpisy lubią rodziny radnych oraz radni. Czy wypada?

Maciej Kandzior padł ofiarą hejtu

Na wyżej wspomnianej stronie możemy zauważyć liczne grafiki mające za zadanie ośmieszyć Macieja Kandziora oraz samorządowców zrzeszających się w klubie radnych Inicjatywa dla Knurowa. Od kilkunastu dni w opinii radnego Macieja Kandziora powielane są nieprawdziwe informacje na jego temat, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Warto zaznaczyć, że wszystkie komentarze obnażające kłamstwo osób administrujących stronę - są automatycznie blokowane oraz usuwane w obawie przed zniszczeniem reputacji administratorów strony.

Hejterska strona atakująca radnego Macieja Kandziora mająca zaledwie 100 polubień została polubiona przez urzędników oraz radnych i ich rodziny. Przypadek?

Wyżej wspomniana strona, której nazwy celowo nie ujawniamy, aby nie promować kłamstwa oraz manipulacji została bardzo szybko polubiona przez prezydenta Adama Ramsa oraz jego zastępce Piotra Surówkę. Swoje poparcie* lubiąc stronę wyrazili również radni wspólnie z najbliższymi członkami rodziny - radny Robert Furtak wspólnie z małżonką oraz córkami, radny Paweł Szkatuła, czy radny Wojciech Kempa.

- Nie będziemy delikatni i grzeczni. Jak będzie taka potrzeba to rzucimy mięskiem. Pokażemy prawdę. Pokażemy, że inni mijają się z prawdą i robią to celowo. Będziemy irytować, kąsać, wyśmiewać, pokazywać palcami. Jeśli żyjesz w zgodzie z samym sobą to nie masz czego się obawiać. Jeśli nie to spodziewaj się tutaj informacji o sobie. Nic nie pozostawiamy przypadkowi. Niektórym zaburzymy strefę komfortu - informuje dwóch administratorów strony atakującej radnego Macieja Kandziora

Czy po takiej informacji, która została zamieszczona na początku istnienia strony wypada prezydentowi, jego zastępcy oraz Radnym Rady Miasta Knurów lubić stronę odpowiadającą za hejt, kłamstwa oraz wulgarne wpisy dotyczące innego samorządowca?

Czy radny Maciej Kandzior jest administratorem strony, która została założona jako odwet do strony atakującej jego osobę?

Redakcja Twój Knurów postanowiła zapytać radnego Macieja Kandziora o to, czy plotki sugerujące jakoby świeżo założona strona atakująca Urząd Miejski w Knurowie oraz jego urzędników, czy samorządowców została założona przez niego.

- Oświadczam że nie jestem założycielem ani administratorem Prawdziwego Oka Knurowa a zapraszać znajomych do polubienia dowolnej strony na Facebooku każdy ma prawo zwłaszcza że w wielu aspektach się z nią zgadzam (nie we wszystkim) [...]. Sądzę że powinniśmy popatrzeć również szerzej, kto zaczął falę hejtu w Knurowie poprzez portal który powstał wcześniej właśnie po to żeby atakować niezależnych dziennikarzy, mnie oraz kolegów radnych z Inicjatywy dla Knurowa, nie mam pojęcia kto prowadzi Prawdziwe Oko Knurowa, obserwując jego działania uważam że odpowiada on na ataki hejterów a nie tworzy ich sam...[...] A do osób które mnie pomawiają że prowadzę portal Prawdziwe Oko Knurowa i do tych które twierdzą że mam jakie kolwiek fake konta na Facebooku mówię stanowczo To Kłamstwa I Pomówienia jeśli dalej będzie z waszej strony wobec mnie szedł Kłamliwy przekaz Dyskredytujący mnie to obawiam się że będziecie to musieli udowodnić w Sądzie - oświadcza radny Maciej Kandzior

Zdaniem radnego Macieja Kandziora - strona - została założona w obawie przed najbliższymi wyborami samorządowymi podczas, których Kandzior będzie ubiegał się o fotel prezydenta.

- Jestem po konsultacji z prawnikiem w sprawie hejtu wobec mojej osoby w najbliższym czasie zdecydujemy co dalej. Myślę że ich celem jest zdyskredytowanie mnie gdyż ktoś bardzo się obawia mojego startu w najbliższych wyborach samorządowych - dodaje radny Maciej Kandzior

*Centrum Pomocy Facebook wyjaśnia, że jeżeli ktoś lubi stronę, okazuje w ten sposób swoje poparcie i chęć oglądania zamieszczanych na niej treści - oficjalna definicja Facebooka

czytaj więcej:

Blokada ruda2

Górnicy blokują tory i załadunek węgla w...

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został...

Nielegalne wysypisko w centrum Knurowa

Nielegalne wysypisko śmieci tworzy się w...

knurów

Ranking polskich miast pod względem jakości...

Zrzut ekranu 2021 08 25 o 12 25 23

Polska będzie podzielona? Rząd szykuje...

Zrzut ekranu 2021 05 31 o 11 14 16

Budżet Obywatelski - jakie pomysły mają...

Rondo focha

Kolejny pomnik w Knurowie. Mieszkańcy się...