Radni chcą kontroli w miejskim PWiK w Knurowie. Komisja Rewizyjna przeciwko

Radni podjęli decyzję: Nie będzie kontroli w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Knurowie.

Pwik knurow

24 lutego odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej podczas, której radni miasta Knurów odrzucili wniosek, klubu radnych - Inicjatywa dla Knurowa, o kontrole PWiK w Knurowie.

Według opinii prawnej przedstawionej przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Henryka Kurowskiego, komisja nie ma prawa skontrolować PWiK w Knurowie, ponieważ są spółką prawa handlowego.

— Dla mnie to kuriozum, ponieważ wynika z tego że właściciel nie może skontrolować spółki która do niego należy. - komentuje przewodniczący klubu radnych Inicjatywa dla Knurowa, Maciej Kandzior

Przypomnijmy, że radni zrzeszający się w klubie Inicjatywa dla Knurowa postanowili złożyć wniosek o kontrole w PWiK w Knurowie, w odpowiedzi na docierające do nich niepokojące sygnały ze strony mieszkańców.

Komisja Rewizyjna zdaniem Inicjatywy dla Knurowa powinna ustalić, czy przed wejściem w życie nowych taryf za wodę i ścieki, został spisany stan liczników u podmiotów i osób fizycznych korzystających z usług PWIK w Knurowie, tak, aby można było ustalić ile zużyto wody po starych, i po nowych cenach.

We wniosku czytamy również, że kontrola powinna dotyczyć ustalenia ilości samochodów, które były leasingowane przez PWiK w Knurowie od 1 stycznia 2019 roku do 28 stycznia 2022 roku. O ile PWiK Knurów leasingował samochody, komisja musiałaby ustalić jakie to były marki samochodów oraz ile wynoszą raty leasingu, bądź kredytu zaciągniętego na spłatę pojazdów.

Gdyby podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej wniosek radnych zostałby przegłosowany, wówczas komisja musiałaby zweryfikować listę płac pracowników PWiK w Knurowie, z ostatnich 12 miesięcy, w stosunku do posiadanych kwalifikacji poszczególnych pracowników i zawartych z nimi umów.

czytaj więcej:

IMG 2036

Co dalej z Mieszkaniem Plus w Knurowie?

136704713 3602083883200458 6324543400063704362 n

Inwestycje w Knurowie na 2021 rok

Ck hard

Knurów otrzyma blisko 2 mln zł od rządu

Przemyslowaa

Urząd Miasta zapomniał o firmach z ul....

Przemysłowa

Ulica Przemysłowa, czyli pechowa droga do...

27 F4 ED98 5315 456 C BC2 E DD16 DAA47 C30

W tym miejscu powstanie miejska inwestycja....

7mln

7 mln na inwestycje w Knurowie. Co powstanie?