Radni uchwalili nową podwyżkę! Kolejny cios w mieszkańców Knurowa

Podczas wczorajszego - pełnego kontrowersyjnych decyzji - posiedzenia samorządowców uchwalono uchwałę w sprawie podwyższenia opłaty przedszkolnej dla dzieci uczęszczających na zajęcia przedszkolne do miejskich przedszkoli na terenie naszego miasta.

UM Knurów
015958 E5 7079 4632 B46 C 73627670 BC2 B

Wczoraj, czyli w środę, 21 kwietnia, w Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości w Knurowie odbyła się Sesja Rady Miasta Knurów. Jednym z wielu - kontrowersyjnych - punktów posiedzenia było głosowanie w sprawie podwyższenia opłaty przedszkolnej w miejskich przedszkolach.

Jak głosowali radni?

Za podjęciem uchwały zagłosowało 14. radnych (Paweł Szkatuła, Tomasz Rzepa, Marian Gruszka, Ewelina Maj, Robert Furtak, Jerzy Pach, Edward Didek, Jan Furgoł, Henryk Kurowski, Joachim Machulik, Leszek Rejkowicz, Andrzej Porada,Janusz Szydło oraz Jan Trzęsiok), a wstrzymało się 4. radnych (Danielak Bogdan, Maciej Kandzior, Paweł Żak oraz Artur Socha).

Jako Inicjatywa nie poparliśmy tej uchwały choć rozumiemy, że koszt produktów potrzebnych do przygotowania posiłków w ostatnim czasie znacznie wzrosły, dlatego właśnie wstrzymaliśmy się od głosu a nie zagłosowaliśmy przeciw. Uważamy że knurowskie przedszkola powinny (wszystkie) mieć swoją kuchnię niestety w niektórych jest catering, który jest jeszcze droższy. Mówimy nie - nierównemu traktowaniu dzieci i portfeli ich rodziców. Uważamy że w ostatnich miesiącach podwyżek jest zdecydowanie za dużo! - wyjaśnia Maciej Kandzior z Inicjatywy dla Knurowa

Uzasadnienie podwyżki

Dyrektorzy przedszkoli oraz zespołów szkolno-przedszkolnych w porozumieniu z Urzędem Miasta Knurów postanowili zwiększyć opłatę za żywienie dzieci. Oznacza to, że od 1 maja rodzice dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach Gminy Knurów będą musieli płacić większą opłatę przedszkolną.

- Zwiększenie stawki do 9 zł pozwoli na utrzymanie obowiązujących wysokich standardów oraz różnorodności żywienia ze względu na różne potrzeby żywieniowe podopiecznych - czytamy w uzasadnieniu podwyżki opłaty przedszkolnej w publicznych przedszkolach Gminy Knurów

czytaj więcej:

Smog

Gmina Knurów zrezygnowała z programu STOP SMOG....

Powiat Gliwicki

Rada Powiatu Gliwickiego naruszyła prawo?...

Dywizjonu 303 w Knurowie

Radni znów interweniują w sprawie ul. Dywizjonu...

87813 D89 DAB2 4360 A492 DABE36567 CEE

Paweł Szkatuła z PiS został asystentem prezesa...

Radny Maciej Kandzior

Radny Maciej Kandzior idzie do sądu? W tle Adam...

Plac 700-lecia w Knurowie

Czy Gmina Knurów sprzedała plac 700-lecia?

542483 AA 6 ED9 4 CF1 BE05 8 ACF5622 EA11

Jak obiecał, tak zrobił. Radny Paweł Żak...