Radny Kandzior chce zrezygnować z Rady Miasta Knurów? Co o tym myślicie?

Czy lider opozycji w Radzie Miasta w Knurowie zakończy swoją lokalną karierę polityczną? Nieoficjalnie mówi się, że Kandzior chce rozpocząć nową karierę samorządową w Radzie Powiatu Gliwickiego. Co na to Kandzior?

Dominik Borczyk/Twój Knurów
Maciej Kandzior

Do naszej redakcji dotarła informacja mówiąca, jakoby Maciej Kandzior zasiadający w Radzie Miasta w Knurowie od 2014 roku miał odejść i próbować sił w Radzie Powiatu Gliwickiego. Postanowiliśmy zapytać lidera Inicjatywy dla Knurowa, czy informacje powielane przez mieszkańców są prawdziwe...

Z ratusza do starostwa?

Kandzior uważa, że decyzja o kandydowaniu do Rady Powiatu Gliwickiego będzie uzależniona od współpracy z niektórymi osobami związanymi z powiatem oraz miastem, bo jak twierdzi - jest ona na etapie szorstkiej przyjaźni.

- Bardzo poważnie rozważamy start w wyborach do Rady Powiatu Gliwickiego, gdyż ma ona wpływ między innymi na służbę zdrowia i szkolnictwo ponadpodstawowe w naszym mieście. Mogę powiedzieć że na dzień dzisiejszy jesteśmy niemal pewni że listę kandydatów do Rady Powiatu Gliwickiego należy wystawić we wszystkich okręgach, to znaczy w całym powiecie i takie rozmowy od kilku miesięcy są prowadzone. Nie wiem czy osobiście będę kandydował do Rady Powiatu ponieważ jest jeszcze sporo czasu na decyzję i w mieście dużo do zrobienia, będzie to napewno zależało od mnogości problemów do rozwiązania w Knurowie i powiecie gliwickim - tłumaczy Maciej Kandzior (Inicjatywy dla Knurowa)

Maciej Kandzior - kariera polityczna

Przedwstęp głośnej kariery politycznej Macieja Kandziora rozpoczął się w 2006 roku, kiedy próbował on bezskutecznie dostać się do Rady Miasta Knurów z list Platformy Obywatelskiej. Cztery lata później z list tego samego komitetu wyborczego bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Rady Powiatu Gliwickiego.

Maciej Kandzior - kariera samorządowa - Rada Miasta Knurów

Kariera samorządowa Macieja Kandziora rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to w jednomandatowym okręgu wyborczym z list Prawicy RP uzyskał mandat radnego Rady Miasta w Knurowie. W 2018 roku 385 mieszkańców z okręgu wyborczego nr 1 (Wojska Polskiego I i II) wybrało Macieja Kandziora na radnego Rady Miasta Knurów. W 2019 roku Kandzior bezskutecznie kandydował z list KONFEDERACJI do Sejmu Rzeczypospolitej uzyskując ponad 1700 głosów. Obecnie jest przewodniczącym Klubu Radnych Inicjatywa dla Knurowa w Radzie Miasta Knurów, który zrzesza czterech radnych - Maciej Kandzior, Paweł Żak, Artur Socha oraz Bogdan Danielak.

czytaj więcej:

Rada miasta

Zgrzyt w radzie miasta. Mieszkańcy zniesmaczeni

Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Nowy rok z ogromną podwyżką. Radni z Knurowa...

Ratusz Knurów

Wstydliwa podwyżka. Radni nie chcą komentować...

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Premier RP przyznał 4,7 mln dla Knurowa....

Zimowa droga knurów

Knurów: Ile Urząd Miasta zapłaci za odśnieżanie...

um knurów

Kontrola w Urzędzie Miejskim w Knurowie. Co wykazała?

Śmieci knurow

Zaśmiecają las przy ul. Rakoniewskiego w Knurowie