Radny Kandzior chce zrezygnować z Rady Miasta Knurów? Co o tym myślicie?

Dominik Borczyk/Twój Knurów
Maciej Kandzior

Czy lider opozycji w Radzie Miasta w Knurowie zakończy swoją lokalną karierę polityczną? Nieoficjalnie mówi się, że Kandzior chce rozpocząć nową karierę samorządową w Radzie Powiatu Gliwickiego. Co na to Kandzior?

Do naszej redakcji dotarła informacja mówiąca, jakoby Maciej Kandzior zasiadający w Radzie Miasta w Knurowie od 2014 roku miał odejść i próbować sił w Radzie Powiatu Gliwickiego. Postanowiliśmy zapytać lidera Inicjatywy dla Knurowa, czy informacje powielane przez mieszkańców są prawdziwe...

Z ratusza do starostwa? 

Kandzior uważa, że decyzja o kandydowaniu do Rady Powiatu Gliwickiego będzie uzależniona od współpracy z niektórymi osobami związanymi z powiatem oraz miastem, bo jak twierdzi - jest ona na etapie szorstkiej przyjaźni. 

- Bardzo poważnie rozważamy start w wyborach do Rady Powiatu Gliwickiego, gdyż ma ona wpływ między innymi na służbę zdrowia i szkolnictwo ponadpodstawowe w naszym mieście. Mogę powiedzieć że na dzień dzisiejszy jesteśmy niemal pewni że listę kandydatów do Rady Powiatu Gliwickiego należy wystawić we wszystkich okręgach, to znaczy w całym powiecie i takie rozmowy od kilku miesięcy są prowadzone. Nie wiem czy osobiście będę kandydował do Rady Powiatu ponieważ jest jeszcze sporo czasu na decyzję i w mieście dużo do zrobienia, będzie to napewno zależało od mnogości problemów do rozwiązania w Knurowie i powiecie gliwickim - tłumaczy Maciej Kandzior (Inicjatywy dla Knurowa)

Maciej Kandzior -  kariera polityczna

Przedwstęp głośnej kariery politycznej Macieja Kandziora rozpoczął się w 2006 roku, kiedy próbował on bezskutecznie dostać się do Rady Miasta Knurów z list Platformy Obywatelskiej. Cztery lata później z list tego samego komitetu wyborczego bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Rady Powiatu Gliwickiego. 

Maciej Kandzior - kariera samorządowa - Rada Miasta Knurów

Kariera samorządowa Macieja Kandziora rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to w jednomandatowym okręgu wyborczym z list Prawicy RP uzyskał mandat radnego Rady Miasta w Knurowie. W 2018 roku 385 mieszkańców z okręgu wyborczego nr 1 (Wojska Polskiego I i II) wybrało Macieja Kandziora na radnego Rady Miasta Knurów. W 2019 roku Kandzior bezskutecznie kandydował z list KONFEDERACJI do Sejmu Rzeczypospolitej uzyskując ponad 1700 głosów. Obecnie jest przewodniczącym Klubu Radnych Inicjatywa dla Knurowa w Radzie Miasta Knurów, który zrzesza czterech radnych - Maciej Kandzior, Paweł Żak, Artur Socha oraz Bogdan Danielak. 

czytaj więcej:

Rada miasta

Zgrzyt w radzie miasta. Mieszkańcy zniesmaczeni

F31 E9 C58 3357 4 D75 8 C16 2175 D5241710

Pobił radnego Kandziora. Dziś usłyszał wyrok. Zobaczcie...

Knurów

Zakaz ogrzewania domów węglem od 2028 roku? Odważna...

C4 C11 B5 C EFE9 46 EB AB15 A9 AC76 ECD92 F

Budowa amfiteatru na placu 700-lecia w Knurowie. Radni...

961 F1528 5 B72 4 BF6 B23 D EBA4 BF078 A62

Urząd Miasta postanowił, że w Knurowie nie powstanie...

IMG 8394

W sobotę na merkurach szykuje się impreza Lewicy

26556 C00 3 C4 C 4580 9 DD0 03 BE8 A78 E6 C6

Knurowianin członkiem Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia