Radny miasta Knurów, Artur Socha napisał książkę

– Jest to propozycja skierowana do osób o otwartych umysłach. Wydaje mi się, że od Barbary patronki Knurowa możemy się wiele nauczyć. - zapowiedział Artur Socha, autor książki.

Zrzut ekranu 2021 07 8 o 09 33 29

Członkowie knurowskiej Rady Miasta są przedstawicielami przeróżnych grup zawodowych i społecznych. Jest wśród nich również autor książki. W ostatnim czasie Artur Socha wydał swoją pierwszą książkę.

Co autor mówi o książce?

Moją książkę ,,Dokąd zmierzamy św. Barbaro’’dedykuję wszystkim tym którzy mają otwarte umysły. Tak się składa, że Barbara żyła w czasach prześladowań. Były to niezwykle trudne czasy kiedy chrześcijaństwo się rozwijało. Chrześcijanie jawili się jako przeciwnicy rzymskich obyczajów. Wszyscy mężczyźni, kobiety i dzieci mieszkający w Imperium musieli złożyć ofiarę pogańskim bożkom. Każda odmowa miała być karana śmiercią.

Ten kościół rósł bardzo szybko. Nowi chrześcijanie wierzyli w nauki Jezusa Chrystusa w czystej postaci. Uważali, że uczył ich, aby łagodzić smutek, być wielkodusznym, dawać jałmużnę, wyzbyć się pychy, porzucić zemstę i pogardzać śmiercią, bo dzięki temu czeka ich królestwo niebieskie. Takie cnoty również miała wg przekazów Barbara z Nikomedii. W Biblii ten okres w którym żyła Barbara jest opisany w Księdze Objawienia 2:10-11 ,,Nie lękaj się cierpień które mogą przyjść na Cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z Was do więzienia abyście zostali poddani próbie i będziecie w udręce przez dziesięć dni’’. Według wykładni zawartej w Księdze Ezechiela ,,Weź dzień za rok’’ trwały więc dziesięć lat.

Historia to potwierdza. Takie ciągłe prześladowania rozpoczęły się w lutym 303 A.D. a zakończyły się edyktem mediolańskim w roku 313 A.D. podpisanym przez Konstantyna i Licyniusza. Ten okres w którym żyła Barbara w Biblii jest opisany jako Smyrna. Te cierpienia jakich doznawali chrześcijanie były niewyobrażalne. Był to jednak jeden z dwóch okresów w historii który otrzymał pochwałę na biblijnych stronach. Później było już tylko gorzej.

Teraz żyjemy w czasach końca zgodnie z tą biblijną wykładnią. Nasz kościół jest patetyczny, letni niczego nie potrzebuje. Myślę, że powinniśmy wrócić do korzeni w którym standardem jest miecz. Miecz w Biblii oznacza Słowo Boże. Ten symbol jak i kielich który trzyma w ręku nasza Barbara w Knurowie są symbolem doktryny, symbolem nauki na którą powinniśmy się zdecydować. Ten wybór należy do nas. Bóg obdarzył nas wolnością wyboru i to my zdecydujemy którą drogę wybierzemy.

W książce przedstawione są więc dwie alternatywy na które możemy się zdecydować. Są ukazane również zgubne skutki kompromisu. Kompromis jest zwodniczy, raz zawarty może trwać nawet ponad tysiąc lat. Nad książką pracowałem na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Zbierałem materiały z wielu źródeł, przeważnie publikacji amerykańskich pisarzy oraz wykładów dostępnych w sieci. Porównywałem legendę o Barbarze na stronach i publikacjach niemieckich, tureckich, greckich i bułgarskich. Te legendy w zasadzie są podobne i ostatecznie zdecydowałem się na legendę o Barbarze wydanej w Mikołowie w roku 1894 zawartej w książce ,,Nabożeństwo do czternastu Przyczyńców w potrzebie, wszelkich dolegliwościach pociechę przynoszące’’. Wbrew pozorom od Barbary możemy się wiele nauczyć. Możemy się nauczyć, że takie bezwarunkowe oddanie się Bogu może prowadzić do zbawienia. Charakter Boży musi być więc przyswojony, a jedynym sposobem na to jest pozwolenie mu aby zamieszkał w Nas. Jednak taką decyzję musimy podjąć sami."

Książka jest do nabycia w księgarni na Merkurach za 28zł.

czytaj więcej:

F31 E9 C58 3357 4 D75 8 C16 2175 D5241710

Pobił radnego Kandziora. Dziś usłyszał wyrok....

Rams

Mieszkańcy złożyli życzenia prezydentowi...

Zrzut ekranu 2021 11 2 o 18 18 36

Knurów: Bonanza w miejskiej spółce. W radzie...

F7 B6 CCEF F1 DA 468 E A870 8109611889 F5

Mieszkańcy nie chcą kolejnej podwyżki! Czy...

BA4 CD621 B256 4 A50 B794 C376 C8 AE0 D9 E

Nowe parkingi na osiedlu tysiąclecia w Knurowie

06 D93 AE1 D078 4 F86 BCB0 F2 C035780 DDF

Budżet Obywatelski. Pomnik Adama Ramsa wśród...

Zsz nr 2

"Górka" otwiera nowy kierunek kształcenia