Radny z Knurowa prowadził pod wpływem alkoholu. Odjechał z miejsca zdarzenia

Zrzut ekranu 2021 08 12 o 08 39 35

Tygodnik Regionalny Nowiny na łamach swojego czasopisma poinformował, że jeden z radnych Rady Miasta Knurów, 24 kwietnia 2016 roku doprowadził do zdarzenia drogowego oddalając się z miejsca kolizji.

Tygodnik Regionalny Nowiny poinformował, że jeden z radnych Rady Miasta Knurów został skazany za złamanie art. 178a §1, który dotyczy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Według komentarza Tomasza Pawliczka, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Gliwicach udzielonego dla Tygodnika Regionalnego Nowiny wynika, że radny z Knurowa został skazany prawomocnym wyrokiem po odwołaniu do sądu pierwszej instancji.

Jaka kara?

Radny z Knurowa za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu został obciążony kosztami postępowania sądowego, a dodatkowo będzie musiał zapłacić karę grzywny, w wysokości 100 stawek dziennych po 20 złotych oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. złotych. Za złamanie 178a §1, radny będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata.

Kolejna sprawa tego samego radnego

W artykule dot. złamania art. 178a §1 przez radnego z Knurowa czytamy, że w sprawie wyżej wspomnianego radnego toczyła się również sprawa o wykroczenie, gdzie oskarżony podobnie jak w pierwszej sprawie został obciążony kosztami postępowania sądowego oraz karą grzywny w wysokości 500 zł.

Czy odbędą się uzupełniające wybory?

W związku z utraceniem biernego prawa wyborczego przez radnego z Knurowa, do Rady Miasta w Knurowie powinna wejść kolejna osoba z listy, z której został wybrany skazany radny.

Przewodniczący Rady Miasta Knurów nie wiedział?

Przewodniczący Rady Miasta Knurów, Tomasz Rzepa poinformował Przegląd Lokalny, że jest to dla niego zupełnie nowa informacja o której nie wiedział do momentu poinformowania przez redakcję Tygodnika Regionalnego Nowin. Rzepa zapewnił czytelników Przeglądu Lokalnego, że sprawa zostania wnikliwie rozpatrzona pod względem faktycznym i prawnym z zachowaniem pełnej transparentności. 


Źródło: Tygodnik Regionalny Nowiny, Przegląd Lokalny


czytaj więcej: