Ratownicy zakończyli akcję przeciwpożarową w KWK „Knurów-Szczygłowice”

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” działający przy KWK „Knurów-Szczygłowice” za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że po 25 godzinach działań ratowników górniczych, akcja przeciwpożarowa w podziemiach szczygłowickiej kopalni zakończyła się.

Dawid Lach - biuro prasowe JSW SA
ABC79281 A222 48 B4 9 CCF F1165476 F7 AD

Wczoraj, czyli 19 października 2021 roku w podziemiach Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice" Ruch "Szczygłowice" wystąpiło zagrzanie ociosu. Dyrektor zakładu górniczego, Jarosław Twardokęs uspokaja informując, iż ratownicy górniczy kontrolują sytuację, a nikt z pracowników nie ucierpiał.

Do zagrzania północnego ociosu doszło na poziomie -850 metrów pod ziemią w pokładzie 405/1 w rejonie chodnika nadścianowego ściany zbrojonej XXII, ok. 70 metrów od pochylni 60a. Nikt z pracowników nie ucierpiał, a w akcji przeciwpożarowej uczestniczyli wykwalifikowani ratownicy górniczy z JSW, CSRG w Bytomiu oraz OSRG z Wodzisławia Śląskiego.

Wczoraj pisaliśmy…

Dyrektor KWK "Knurów-Szczygłowice" uspokaja...

Redakcja Twój Knurów poprosiła dyrekcję KWK "Knurów-Szczygłowice" o udzielenie szczegółowych informacji dotyczących dzisiejszego zdarzenia, które wystąpiło w podziemiach szczygłowickiej kopalni. Na zapytanie redaktora TK odpowiedział dyrektor, Jarosław Twardokęs zaznaczając, że nikt z pracowników zatrudnionych pod ziemią nie został poszkodowany.

W dniu dzisiejszym o godzinie 4:33 rozpoczęła się akcja przeciwpożarowa w pokładzie 405/1 w rejonie chodnika nadścianowego ściany zbrojonej XXII, ok. 70 metrów od pochylni 60a. W akcji przeciwpożarowej biorą udział ratownicy górniczy z Kopalnianych Stacji Ratownictwa Górniczego z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, CSRG w Bytomiu oraz OSRG z Wodzisławia Śląskiego. - informal wczoraj Jarosław Twardokęs, dyrektor KWK "Knurów-Szczygłowice"
czytaj więcej:

Straż szpital knurów

Kilka zastępów Straży Pożarnej zaalarmowano do...

Pilne knurów

Knurów: Służby pilnie postawione na nogi

Policja szczyglowice

Szczygłowice: Napadli na kobietę w ciąży....

Policja

Napadł na stację paliw w Knurowie. Sprawą...

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 11 54 36

Strajk pielęgniarek w Szpitalu w Knurowie

Sczyglowice

Będą dodatkowe kontrole policji na Szczygłowicach

Toaleta knuriw

Mieszkańcy oburzeni ciągłą niedostępnością...