Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych

Ratusz1

Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych. Zamontowano windę.

Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych. W Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości zakończył się odbiór związany z zakupem specjalnych platform schodowych ułatwiających przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym.Nowa inwestycja wynikła zarówno z praktycznych potrzeb, jak i wymogów Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dokładnie rzecz ujmując, obecne przepisy prawa określają m.in. kwestię „zapewnienia wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych budynku”.

W związku z powyższym, Gmina Knurów na potrzeby przystosowania historycznego budynku Ratusza do aktualnych wymogów i standardów, zleciła firmie Lifts 4U z Wręczycy Wielkiej dostawę i montaż specjalistycznej instalacji. Pierwsza z platform została zamontowana przy schodach wewnętrznych przy frontowym wejściu, natomiast druga przy głównych kilkupoziomowych schodach zlokalizowanych w centralnej części budynku.

Nowoczesne platformy są wyposażone w automatyczne rozwiązania, zapewniające instynktowne, a zarazem wygodne użytkowanie urządzenia przez osoby ze specjalnymi potrzebami; jest to m.in. przycisk awaryjny STOP, wezwanie pomocy. Jest tez barierka zabezpieczająca oraz antypoślizgowa podłoga.

Koszt zakupu i montażu platform wyniósł niespełna 205 tys złotych.

Źródło; Knurów - zawsze po drodze

Ratusz1

czytaj więcej: