Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych

Ratusz1

Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych. Zamontowano windę.

Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych. W Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości zakończył się odbiór związany z zakupem specjalnych platform schodowych ułatwiających przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym.Nowa inwestycja wynikła zarówno z praktycznych potrzeb, jak i wymogów Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dokładnie rzecz ujmując, obecne przepisy prawa określają m.in. kwestię „zapewnienia wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych budynku”.

W związku z powyższym, Gmina Knurów na potrzeby przystosowania historycznego budynku Ratusza do aktualnych wymogów i standardów, zleciła firmie Lifts 4U z Wręczycy Wielkiej dostawę i montaż specjalistycznej instalacji. Pierwsza z platform została zamontowana przy schodach wewnętrznych przy frontowym wejściu, natomiast druga przy głównych kilkupoziomowych schodach zlokalizowanych w centralnej części budynku.

Nowoczesne platformy są wyposażone w automatyczne rozwiązania, zapewniające instynktowne, a zarazem wygodne użytkowanie urządzenia przez osoby ze specjalnymi potrzebami; jest to m.in. przycisk awaryjny STOP, wezwanie pomocy. Jest tez barierka zabezpieczająca oraz antypoślizgowa podłoga.

Koszt zakupu i montażu platform wyniósł niespełna 205 tys złotych.

Źródło; Knurów - zawsze po drodze

Ratusz1

czytaj więcej:

Podwyżka Adam Rams

Gigantyczna podwyżka wynagrodzenia prezydenta Ramsa. Ma...

knurów

Ranking polskich miast pod względem jakości życia. Knurów...

IMG 5358

Miasto Knurów zasadzi ponad 500 drzew. Sprawdź, gdzie

Adam rams 03b

Ile zarabia prezydent miasta Adam Rams?

Ratusz knurow pl

Dyżury Radnych w Knurowie

26556 C00 3 C4 C 4580 9 DD0 03 BE8 A78 E6 C6

Knurowianin członkiem Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia

Policja syreny

Radni walczą z hejtem. Zgłosili internautów na policję