Rondo Focha - spartolona robota? Czy będą poprawki?

IMG 7062

Nowa ścieżka rowerowa wywołała wiele kontrowersji. Powód? Zbyt bliska odległość od wąskiej jezdni, która będzie stwarzać realne zagrożenie dla rowerzystów oraz kierowców.

Na wstępie warto zaznaczyć, że na podstawie obowiązującego prawa na drogach zlokalizowanych na terenie zabudowy dopuszcza się wyznaczenie pasów ruchu dla rowerów o szerokości nie mniejszej niż 1.5 m i nie większej niż 2 m, przy czym dopuszcza się jej zwiększenie w obrębie skrzyżowania do 3 metrów. 

  • Nie mniej niż 1.5 m - w momencie, gdy ścieżka jest jednokierunkowa
  • Nie mniej niż 2.0 m - w momencie, gdy ścieżka jest dwukierunkowa 

Co mówią przepisy ruchu drogowego?

Paragraf 43 mówi o tym, że ścieżka rowerowa powinna być oddalona od drogi minimum o 1 metr - np. pasem zieleni. Odstęp ścieżki rowerowej od jezdni ma zapobiegać ewentualnemu wpadnięciu rowerzysty lub pieszego pod samochód, w momencie zasłabnięcia czy zachwiania. 

Jeden z czytelników postanowił za pośrednictwem naszej strony zadać pytanie - Kto z korzystających rowerzystów jest pewien, że w chwili, gdy obok przejedzie tir z naczepą utrzyma tor jazdy bez ew. zachwiania. – Gdy było robione zdjęcie z autobusem obok , nawet kierowca autobusu zwolnił , a stałem w dozwolonym miejscu - dodał.

Warto dodać, że zdjęcie było robione w momencie, gdy obowiązywał ruch był wahadłowy, a autobus prawie najeżdża na ścieżkę rowerową. – Co będzie jak na jezdni będą mijać się autobus z tirem? - dodaje czytelnik

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

Adam rams 03b

Prezydent Rams znów pod medialnym ostrzałem?

Policjatychy

"policjant" oszukał 85-letniego knurowianina

IMG 5477

Strażacy z Knurowa i Gierałtowic w DPS Zameczek

Rams

Kto w urzędzie zarabia więcej niż prezydent Adam Rams?