Rozpoczął się remont Szpitala w Knurowie. Co się zmieni?

Zrzut ekranu 2021 07 22 o 08 01 29

Modernizacja Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu w Knurowie


W Szpitalu w Knurowie, kosztem ponad 1,9 mln zł, prowadzone są roboty budowlane, mające na celu modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej. Zakres prac jest ogromny, a po ich zakończeniu oddział ten uzyska zupełnie nowe oblicze.

- Jest to kolejny krok mający na celu unowocześnienie Szpitala w Knurowie oraz dostosowanie go do obecnie obowiązujących wymogów – podkreśla wicestarosta gliwicki Adam Wojtowicz. – Zadanie, prowadzone przez Powiat Gliwicki, otrzymało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach wykonywanych prac zmieniony zostanie poprzedni układ funkcjonalno-przestrzenny oddziału, który mieści się na parterze szpitala. W tym celu przeprowadzono już ogólnobudowlane prace rozbiórkowe, obejmujące m.in. skucie i zerwanie starych posadzek, demontaż ścian działowych i stolarki drzwiowej oraz rozbiórkę istniejących instalacji. W ich miejsce wykonywane są nowe, zgodne z opracowanym projektem. Obecnie oddział wygląda jak jeden wielki plac budowy, po którym krząta się ekipa budowlana. Widać już nowe elementy instalacji, ścianki działowe, świeże tynki.

- Kompleksowy remont Oddziału Chirurgii Ogólnej umożliwiły nam środki finansowe pozyskane dzięki Zarządowi Powiatu Gliwickiego oraz radnym powiatowym – mówi prezes Zarządu Szpitala w Knurowie, dr Michał Ekkert. – Planujemy oddać zmodernizowany oddział do użytku pacjentów w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, powiększając przy tym liczbę łóżek. Dzięki temu będziemy mieli chirurgię w naszym szpitalu podzieloną na dwa odcinki, ten remont już od dawna był konieczny.

Poza modernizacją Oddziału Chirurgii Ogólnej niebawem rozpocznie się remont bloku operacyjnego, co umożliwią z kolei środki z budżetu Powiatu Gliwickiego, przekazane na powiększenie kapitału zakładowego spółki Szpital w Knurowie. Przeprowadzony on zostanie w sierpniu. Następnie planowany jest kompleksowy remont traktu porodowego. – To są trzy duże remonty w tym roku – podsumowuje prezes Michał Ekkert. – Z mniejszych prac warto wspomnieć o remoncie wszystkich łazienek na terenie szpitala, wraz z powiększeniem ich liczby, czyli powstaniem nowych łazienek. Natomiast na przełomie roku 2021 i 2022 rozpoczniemy kolejny, bardzo duży remont, który obejmie naszą izbę przyjęć wraz z przychodniami, które znajdują się w tzw. przyziemiu, a także całe otoczenie szpitala z drogami pożarowymi i podjazdami dla karetek. W ciągu tych dwóch lat wykonane zostaną u nas tak poważne prace, jakich nie było tu od dawna.

Źródło: Powiat Gliwicki

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

Zrzut ekranu 2022 01 14 o 16 12 20

W Knurowie powstanie kilka nowoczesnych bloków. Zobaczcie...

Policja

20-latek prowadził samochód po narkotykach. Zatrzymali go...

18

Wstrząs w Barbórkę! Akcja ratownicza pod ziemią....

Cf7b22f0 5892 4ea1 934b 3bbccae4a82e

Jacek Sasin przyjedzie do Katowic. Przedstawi związkowcom...