Skończcie narzekać. Knurów jest piękny, a urząd dba o zrównoważony rozwój. List czytelnika

19908743 92 F0 47 CA B4 D8 F454 CA604 C9 D

— Skończcie narzekać! Knurów jest piękny. - tak jeden z naszych czytelników, a zarazem mieszkaniec Knurowa postanowił zatytułować list skierowany do krytykantów, którym nic się nie podoba, a każda zrealizowana inwestycja jest w ich opinii do poprawienia.

Za pośrednictwem portalu Twój Knurów, jeden z mieszkańców poprosił o publikacje listu, który jego zdaniem - powinien skłonić do refleksji tetryków i katastrofistów z naszego miasta. Oto list czytelnika: 

Skończcie narzekać! Knurów jest piękny! 

Dzień Dobry Knurów. Mam nadzieję, że po przeczytaniu mojego listu, do serc tetryków, katastrofistów, krytykantów, zrzędów, zgorzknialców, czarnowidzów, malkontentów, pesymistów, defetystów, trafi przesłanie zawarte w tytule i każdy z nich w końcu zrozumie, że Knurów jest piękny! 

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy zauważyłem, że w Knurowie powstał wzmożony ruch czarnowidztwa oraz krytykantów. Ośmielę się domniemywać, że krytykanctwo stało się ich przepisem na codzienny uśmiech, a dla innych jest to swoiste hobby, lub pasja. Większość z nich, to zwykli malkontenci, którzy są wizjonerami, a pewnie ich zdaniem - gdyby doszli do władzy, to w Knurowie mielibyśmy metro, lotnisko, podziemne przejścia dla pieszych oraz latające pojazdy. Oczywiście ironizuje. 

Bardzo fajnie, ale…

Wiele osób z ruchu lokalnego czarnowidztwa zauważy mankament w każdej realizowanej inwestycji lub wydarzeniu kulturalno-sportowym, które realizowane jest przez Urząd Miasta Knurów. Grupa kilkunastu kapryśniaków nie dostrzega otaczającego nas piękna oraz widoku trwającego zrównoważonego rozwoju miasta, które realizowane jest przez ostatnie kilkanaście lat, dzięki odpowiedzialnym decyzjom i wizji naszych włodarzy. Malkontenci próbują udawać obiektywnych, aczkolwiek termin obiektywizmu mylą z definicją stronniczości. Dla zmylenia opinii publicznej często lubią oceniać realizowane inwestycje dobrze, jednocześnie zastrzegając jakieś ale. Lokalna grupa upierdliwców zawsze znajdzie sposób, aby zdyskredytować pozytywne działania miasta. Nasi frustraci zazwyczaj wywołują burzę wśród opinii podając do publicznej  wiadomości ceny realizowanych inwestycji, bądź stosują metody manipulacji twierdząc, że koszt inwestycji jest zawyżony, a środki finansowe mogłyby zostać rozdysponowane w sposób inny. Mam wrażenie, że grupa krytykantów od kilkunastu miesięcy ma na oczach klapki, które tylko w delikatny sposób pozwalają im spojrzeć na otaczające nas piękno. 

Mam nadzieje, że mój list trafi głęboko w serca naszych zgorzknialców, którzy po przeczytaniu postanowią wstać z fotela, podejść do okna i głośno powiedzieć: - Knurów jest piękny, a gmina dba o zrównoważony rozwój całego miasta. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców, którzy dostrzegają otaczające nas piękno. Powyższy tekst jest odpłatnie zamieszczonym artykułem sponsorowanym. Za treść niniejszego wpisu redakcja nie odpowiada. 


czytaj więcej: