Śląscy i niemieccy policjanci szukają mordercy 3-osobowej rodziny, Jacka Jaworka

0 BF9 B7 F1 88 A2 4844 AFFC FF0978 BD982 F

Trwa kolejna doba poszukiwań 52-letniego Jacka Jaworka podejrzewanego o zabójstwo 3-osobowej rodziny z Borowców pod Częstochową. W działaniach uczestniczy blisko 200 policjantów m.in. z wydziału prewencji i kryminalnego, a także śledczy zwalczający cyberprzestępczość i policyjni kontrterroryści z Katowic.


Śląskich mundurowych wspomagają policjanci z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego, a także inne służby. Wczoraj w poszukiwaniach brały udział niemiecka policja z tzw. psami saksońskimi.

Morderstwo rodziny w Borowcach koło Częstochowy

Do zbrodni doszło w nocy z 9/10 lipca 2021 roku w miejscowości Borowce (powiat częstochowski). Policjanci, którzy przyjechali na miejsce awantury domowej po kilkunastu minutach od zgłoszenia, znaleźli 3 ciała. Zginęło 44-letnie małżeństwo i ich 17-letni syn. Najmłodszy syn, 13-letni, schował się w szafie, a później udało mu się uciec.

O morderstwie pisaliśmy w sobotę 11 lipca 2021: Poszukiwany Jacek Jaworek. Jest podejrzany o potrójne zabójstwo

Sprawą natychmiast zajęli się śledczy, którzy ustalają przyczyny, przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Czynności nadzoruje obecnie Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie zbrodni.

Trwa obława na Jacka Jaworka, podejrzanego o morderstwo

W działania poszukiwawcze zaangażowano znaczne policyjne siły. Codziennie bierze w nich udział blisko 200 policjantów, m.in. z prewencji i wydziału kryminalnego.

Na miejscu pracują także policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości i policyjni kontrterroryści. Poszukiwania w ternie prowadzą głównie policjanci z policyjnych oddziałów prewencji – jednostek, które już wielokrotnie na dużą skalę prowadziły poszukiwania osób zaginionych lub ściganych. Teren jest monitorowany i mapowany przy wykorzystaniu Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Policjanci pracują m.in. z trackerami GPS, a ich pracę wspomagają drony.

W akcji biorą udział też policjanci z Niemiec z psami saksońskimi

Wczoraj, w poniedziałek 12 lipca, na miejsce dotarła także specjalna niemiecka policyjna grupa poszukiwawcza wraz z tzw. psami saksońskimi. Są to specjalnie szkolone psy, które pracują tzw. górnym wiatrem, czyli wyłapując molekuły zapachowe unoszące się nad ziemią. W odróżnieniu od „tradycyjnych” psów służbowych, które pracują na świeżych śladach (kilku- lub kilkunastogodzinnych), psy saksońskie są w stanie wypracować ślad pozostawiony przez człowieka dużo wcześniej - nawet powyżej kilkunastu dni.

W poszukiwaniach uczestniczą również policyjni jeźdźcy, którzy przy wykorzystaniu koni przeczesują teren.

Śląscy policjanci są wspomagani przez mundurowych z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Wspierają ich także strażacy i służby medyczne.

Obława na mordercę, Jacka Jaworka
Obława na mordercę, Jacka Jaworka

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

JSW siedziba

Pracownicy grupy JSW dostaną premie świąteczną - tzw....

A34 C21 B7 123 A 4 B54 BFF4 67355 ECDB85 E

Jest coraz drożej. Gmina Knurów dopłaci 2,4 mln zł do...

57 B5290 F 4071 40 AB 8335 C03145 D37833

6 złotych za paliwo? Już za tydzień! Zobacz ile ceny...

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!