Solidarność z JSW zapowiada protest! Protestować będzie aż 2 tys. osób. Zobaczcie szczegóły

W piątek, czyli 22 października 2021 roku pod siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbędzie się protest w obronie turowskiej kopalni oraz elektrowni. Solidarność zapowiada, że w proteście weźmie udział, aż dwa tysiące osób.

Protest pod JSW - zdjęcie JSW Związki FB
207565351 3640081459426775 9132223614718594249 n

Solidarność zapowiada, że w najbliższy piątek, czyli 22 października 2021 roku pod siedzibą TSUE odbędzie się protest z udziałem dwóch tysięcy górników, energetyków, a przede wszystkim polskich pracowników, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec ostatnich decyzji sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dot. zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Decyzja o dziennej karze w wysokości 500 tys. euro nie spodobała się związkowcom z "Solidarności".

Związkowcy chcą wręczyć decyzję o zamknięciu TSUE

Przewodniczący NSZZ "Solidarność", Piotr Duda zapowiedział, że w pod siedzibą TSUE w Luksemburgu przekonają się jaka jest siła polskiego pracownika zaznaczając, że nie można dłużej zwlekać przyglądając się sytuacji z boku. TSUE postanowiło, że rząd RP ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro za każdy dzień niewdrożenia środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla w turowskiej kopalni. W odpowiedzi na kontrowersyjną decyzję TSUE, Piotr Duda zapowiedział, że związkowcy wręczą postanowienie o zamknięcie trybunału w Luksemburgu.

" [...] Jedziemy pod trybunał niesprawiedliwości UE w Luksemburgu, aby wręczyć postanowienie o zamknięciu tego trybunału. Tak jak druga strona chce zamykać nasze zakłady pracy, kopalnie i elektrownie, odbierając dostęp do energii elektrycznej [...] - powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność"

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej zapowiadają wsparcie w obronie Turowa

Pięćdziesięciu pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej należących do NSZZ "Solidarność" zapowiedziało, że w najbliższy czwartek, czyli 21 października 2021 roku pokonają ponad tysiąc kilometrów, aby następnego dnia wziąć udział w proteście wspierając kolegów z turowskiej kopalni i elektrowni. W proteście wezmą udział związkowcy z każdej kopalni należącej do JSW. Sławomir Kozłowski zaznaczył, że związkowcy z JSW nie mogą stać z boku i biernie przyglądać się sytuacji, która dotyczy branży wydobywczej.

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie mogą stać z boku i biernie przyglądać się sytuacji dotyczącej naszej branży! Uważamy, że interesy związane z branżą wydobywczą trzeba bezpośrednio wspierać, dlatego podjęliśmy decyzję o wzięciu udziału w proteście pod siedzibą TSUE w Luksemburgu - skomentował Sławomir Kozłowski, przewodniczący Zakładowej Organizacji Koordynującej "Solidarność" działającej w JSW SA.

czytaj więcej:

JSW SA

Pracownicy JSW dostaną rekompensatę finansową

Nowe osiedle w Knurowie

W Knurowie powstanie nowe osiedle mieszkalne....

88002 AE2 0 AC1 455 D A7 FC C6 E3615937 D7

Górnicy z JSW wyjechali do Luksemburga. Pod...

szpitalna 37 knurów

Szczegóły otwarcia nowego LIDLA w Knurowie

0 E14 E006 8 A51 4 A22 B18 E 800 EBB87 C0 BC

Za kilka dni oświadczenia majątkowe. Sprawdź,...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 5 o 07 02 51

Darmowa komunikacja w Knurowie