Specjalne miejsce dla młodych w Knurowie ciągle aktualne

Piwo

Miejsce dla młodych dalej aktualne.

Zbliżają się wakacje, zaczyna robić się ciepło, obostrzenia już powoli zostają znoszone, a co za tym wszystkim idzie - dzieci i młodzież będą masowo wychodzić z domów. W Knurowie nie brakuje placów zabaw, gdzie dzieci mogą się świetnie bawić z swoimi rówieśnikami - i bardzo dobrze. A co z młodzieżą?

– Petycja odbija się szerokim echem pośród mieszkańców naszego miasta. Podpisując petycje skierowaną do władz miasta, niektóre osoby pozostawiły krotki komentarz, tłumacząc dlaczego podpisali petycję. Wśród komentarzy możemy przeczytać, że młodzi popierają pomysł powstania takiego miejsca, natomiast starsi uważają, że na przykładzie ich dzieci, także widzą potrzebę stworzenia takiego miejsca. – komentuje Paweł Rostkowski, inicjator pomysłu.

Tu możesz podpisać petycję. Kliknij w link

Sam pomysł na zainwestowanie tego miejsca może być trochę szerszy, jest dużo pomysłów na takie miejsce jak np. kino plenerowe czy wyodrębnione miejsce na food trucki. Pomysłów jest dużo, tylko pytanie czy władze miasta wyraża chęć podjęcia się takiej inicjatywy

Środowisko knurowskiej młodzieży pragnie specjalnego miejsca wypoczynkowego.

Zbliżają się wakacje, zaczyna robić się ciepło, obostrzenia już powoli zostają znoszone, a co za tym wszystkim idzie - dzieci i młodzież będą masowo wychodzić z domów. W Knurowie nie brakuje placów zabaw, gdzie dzieci mogą się świetnie bawić z swoimi rówieśnikami - i bardzo dobrze. A co z młodzieżą?

We wtorek, 20 kwietnia, 19-letni uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego Knurowa - Paweł Rostkowski za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił stworzyć ankietę skierowaną do mieszkańców naszego miasta. Rostkowski zapytał użytkowników Facebooka, czy w Knurowie powinno powstać specjalne miejsce dla młodzieży. Ankieta w kilka godzin zdobyła bardzo dużą popularność, a za opowiedziało się, aż 259 osób, gdy na "nie" zagłosowało tylko 8 osób.

– Wiele osób młodych skarży się, że w naszym mieście nie ma miejsca, gdzie można się spotkać ze znajomymi na świeżym powietrzu. Nie ulega to wątpliwości, że brakuje takiego miejsca dla młodzieży (i nie tylko) na świeżym powietrzu. Uważam, że miasto powinno takie miejsce integracji młodzieżowej na świeżym powietrzu stworzyć. - zaznacza Paweł Rostkowski, inicjator pomysłu stworzenia miejsca dla młodzieży w Knurowie.

96% ankietowanych czytelników Twój Knurów popiera powyższy pomysł

Redakcja Twój Knurów postanowiła powtórzyć ankietę, którą stworzył Paweł Rostkowski, pytając czytelników naszej strony o to samo. Nie musieliśmy długo czekać, aby ankieta wywołała lawinę reakcji i komentarzy. Mimo dużej liczby osób popierających projekt znaleźli się również przeciwnicy, a oficjalne konto Urzędu Miasta Knurów odpowiedziało w komentarzu informując o punktach spędzania wolnego czasu, które przeznaczone zostały dla młodzieży, oczywiście z zachowaniem zaleceń związanym z COVID-19.

Urząd Knurów w odpowiedzi na ankietę przypomniał młodym lokalizacje z których mogą korzystać w letnie dni:

  • skate park przy ul. 1 Maja
  • urządzenia street workout przy MSP nr 7
  • tzw. Orlik przy Alei Lipowej
  • boiska szkolne
  • sieć ścieżek rowerowych, wciąż rozbudowywanych
  • tereny zielone jak parki, skwery czy lasy
  • Kąpielisko Leśne Zacisze w Krywałdzie

– Warto dodać, że niebawem jest plan wybudowania kolejnego skate parku z lokalizacją przy ul. Szpitalnej, zaraz za Kinem Scena Kultura, a także plan powstania nowoczesnego Hard Clubu przy ul. Witosa. - skomentował UM Knurów

Chcemy legalnie wypić przysłowie piwo

W rozmowie z młodymi zostaliśmy poinformowani, że środowisko młodzieży z Knurowa chciałaby, aby w Knurowie powstało miejsce, gdzie można będzie legalnie wypić przysłowiowe piwo. Inicjator zaznacza, że w takim miejscu powinien pojawić się monitoring, a teren powinien być zaadaptowany tak, jak w innych miastach, w Polsce.

– W Polsce inne miasta takie miejsca stworzyły, przykład Warszawskich „Schodków”, gdzie latem nad Wisłą gromadzi się młodzież i mogą wypić legalnie przysłowiowe piwo. Dlaczego w Knurowie nie może takie miejsce powstać? Przykład: ogrodzone miejsce z leżakami, stolikami, koszami na śmieci i monitoringiem. - dodał Rostkowski.

A Wy, uważacie że takie miejsce dla młodzieży powinno powstać? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku. Spodobał Ci się materiał? Prześlij swoim znajomym.

czytaj więcej:

IMG 5625

Knurowianin, Ireneusz Kotowicz wygrał 38,7 tys. w finale...

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

61458735 2226439510764909 959066008218238976 n

W niedziele szykuje się duża impreza na gwarku! Zobacz,...

IMG 8736

Sobota zagra koncert w Knurowie! Sprawdź, kiedy i gdzie

Zrzut ekranu 2021 06 8 o 19 26 24

Dni Knurowa tylko dla zaszczepionych?

Psychol z knurowa

Psychol z Knurowa - tajemnicy ciąg dalszy

Dorożała

Knurowianin twierdzi, że był dwa razy w niebie, a sam...