Startuje Śląskie Centrum Liderów

Śląsk regionem liderów? Rusza projekt Stowarzyszenia Pokolenie, który ma wesprzeć talenty liderskie młodych Górnoślązaków.

Slaskie centrum liderow

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Pokolenie wywodzące się ze Środowiska Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Organizacja powstała w 1997 skupiając wokół siebie osoby ze środowisk antykomunistycznych, aktywnie walczących o wolną i niezależną Polskę.

Śląskie Centrum Liderów to najnowszy projekt stowarzyszenia mający na celu kształcenie nowych pokoleń liderów społecznych na Śląsku. Dwudziestu pięciu kandydatów wyłonionych w 6-stopniowym procesie rekrutacji będzie miało okazję budować swoje kompetencje liderskie i uczestniczyć w warsztatach z dzisiejszymi liderami społecznymi, biznesowymi i politycznymi.

Jak zostać członkiem Śląskiej Szkoły Liderów? Wystarczy wejść na stronę www.slaskiecentrumliderow.pl i wypełnić aplikację on-line by rozpocząć proces rekrutacji. Po wysłaniu wniosku, z kandydatami skontaktują się rekruterzy, którzy zaproszą do dalszych etapów i na koniec wyłonią grono ponad dwudziestu młodych osób, które wezmą udział w projekcie.

Przedsięwzięcie dedykowane jest osobom od 18. do 25. roku życia, które chętnie angażują się w działalność społeczną, charytatywną lub polityczną i chcą zdobyć gruntowną wiedzę, dyskutować i uczyć się od ekspertów.

Partnerem projektu jest Muzeum Śląskie w Katowicach. Ważnym elementem ŚCL będzie śląska tożsamość i historia regionu. Zakończenie rekrutacji i start szkoleń zaplanowane jest na marzec.

MATERIAŁ PARTNERA

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Co warto mieć w ogrodzie

Ogród latem - o tych produktach warto pamiętać

Sanatorium Stare Łazienki

Po zdrowie i urodę do Uzdrowiska Iwonicz-Zdrój

Kołem po Śląsku

„KOŁEM PO ŚLĄSKU” - darmowy przewóz roweru czy hulajnogi!

Restauracja Spichlerz zdjecie glowne

Średniowieczna uczta w Spichlerzu Gliwice? Dlaczego nie!

119950033 3240290839422169 157457262534998236 n

Piękno natury! Giełdy dla miłośników zwierząt i roślin

Podgór Met Max

Gdzie zezłomować samochód w Knurowie? Podgór Met Max