Strajk w WORD. Egzaminy na „prawko” odwołane

7 C28 C148 175 D 4631 89 EA C762 E594 AA6 A

Egzaminatorzy WORD Katowice strajkują. Egzamin na prawo jazdy musi poczekać

Przyszli kierowcy mogą mieć problemy ze zdaniem prawa jazdy. Pracownicy WORD Katowice rozpoczęli strajk. Żądają podwyżek. – Nie mamy innego wyjścia. Jesteśmy najgorzej traktowaną grupą w Polsce. – mówi Sebastian Białkowski z NSZZ Solidarność 80.

Prawko będzie musiało niestety poczekać. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach strajkują.

– Nie mamy innego wyjścia. Jesteśmy najgorzej traktowaną grupą w Polsce. Największy ośrodek w Polsce, największe przychody, a mamy najmniejsze zarobki – wyjaśnia Sebastian Białkowski z NSZZ Solidarność 80.

Pracownicy WORD Katowice rozpoczęli strajk. Związkowcy z Solidarności 80’ żądają 1000 zł podwyżki. Do protestu przystąpiło ok. 60 osób ze wszystkich oddziałów terenowych WORD na Śląsku.

Dzisiaj egzaminy nie są prowadzone – mówi Sebastian Białkowski z NSZZ Solidarność 80. – Strajk się ogłasza co najmniej pięć dni wcześniej. My ogłosiliśmy około dwa tygodnie wcześniej. W tamtym tygodniu pracodawca, czyli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, odwoływał z dzisiejszego dnia egzaminy, żeby ludzie nie musieli specjalnie przyjeżdżać. Z tego, co wiem, jutro pracodawca już nie odwołuje egzaminów, ale strajk będzie dalej trwał i będzie jeszcze bardziej uciążliwy dla społeczeństwa – dodaje.

Problemy ze zdaniem prawa jazdy, oprócz Katowic, są jeszcze w Rybniku, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej i Tychach. Na Jastrzębie-Zdrój w ogóle nie ma co liczyć.

Nie będziemy przeprowadzać egzaminów. Obsługa klienta w niektórych ośrodkach również nie przyjmuje zapisów, można jedynie zapisać się elektronicznie. W Jastrzębiu ośrodek całkowicie został zamknięty, bo obsługa klienta strajkuje i egzaminy się nie odbywały – mówi Sebastian Białkowski.

fot. WORD Katowice-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach/fb

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 14 17 08

Dni Knurowa się odbędą. Sprawdź plan imprezy

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 11 54 36

Strajk pielęgniarek w Szpitalu w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 19 o 07 38 19

Dziś bez prądu. Sprawdź, gdzie i do kiedy

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co chodzi?

Kopalnia knuró

Górnicy z Knurowa-Szczygłowic będą mogli się zaszczepić

Próg spowalniający

Drogowy bubel na ul. Ziętka poprawiony

Starostwo

Opłatomat w Starostwie Powiatowym w Gliwicach