Święto Niepodległości w Knurowie. Zobaczcie relacje i zdjęcia

Dzisiaj czyli 11 listopada 2021 roku w całym kraju świętowane jest Narodowe Święto Niepodległości. W Knurowie odbyły się uroczystości powiązane z uroczystym ślubowaniem adeptów klas mundurowych z ZSZ nr 2 w Knurowie. Miasto świętowało także na sportowo. Zobaczcie fotorelację, którą przygotował fotograf Radosław Czapla.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kościele pw. św. Cyryla i Metodego w Knurowie z udziałem wiernych, samorządowców, przedstawicieli związków zawodowych, dyrektorów zakładów pracy, przedstawicieli jednostek oświatowych, uczniów klas mundurowych oraz pocztów sztandarowych została odprawiona msza za ojczyznę, którą poprowadził proboszcz parafii Mirosław Pelc.

– Trzeba sobie zadać pytanie: mówiąc sobie ojczyzną, co myślę? - skłaniał do refleksji Mirosław Pelc, proboszcz parafii pw. św. Cyryla i Metodego w Knurowie

Oddali hołd i ślubowali

Druga część uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się przy pomniku Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej w Knurowie, gdzie uczniowie pierwszych klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie złożyli uroczyste ślubowanie, a prezydent Gminy Knurów wygłosił przemówienie do zgromadzonej publiczności.

– W sposób szczególny chce podziękować uczniom klas mundurowych. Jesteście wielką wartością naszego miasta. Jesteśmy z was po prostu dumni - powiedział do uczniów prezydent Adam Rams

W towarzystwie rodziców, nauczycieli, samorządowców oraz zgromadzonych uczestników uczniowie klas mundurowych uroczyście ślubowali:

– My uczniowie klasy pierwszej Liceum Mundurowego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie ślubujemy być dobrym uczniem i prawym polakiem, ojczyznę cenić jako spuściznę naszych przodków, dumę narodową, dziedzictwo tradycji i kultury. Ślubujemy być odpowiedzialnym i praworządnym człowiekiem, uznawać prawo innych do wyrażania swoich opinii i poglądów. Ślubujemy szanować swoich rodziców, nauczycieli i wychowawców za przekazywaną wiedzę, umiejętności i życiowe przewodnictwo - ślubowali pod pomnikiem Powstańców Śląskich uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

3 bieg niepodległości

Kolejnym elementem świętowania Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście była trzecia edycja Knurowskiego Biegu Niepodległości w którym wzięło udział 250 biegaczy z naszego miasta i nie tylko. Dekoracja zwycięzców oraz najlepszych zawodników odbyła się w hali sportowej przy Alei Lipowej w Knurowie.

– Bardzo dziękuje za tak liczny udział w biegu niepodległościowym organizowanym przez MOSiR w Knurowie. [...] Mam nadzieję, że państwo bawiliście się dobrze. Na trasie warunki pogodowe były wręcz idealne. Cieszymy się, że gościcie w naszym mieście! - mówił do zgromadzonych Piotr Surówka, wiceprezydent Miasta Knurów.

Koncert piosenek patriotycznych

Centrum Kultury w Knurowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości w domu kultury w Knurowie-Szczygłowicach organizuje koncert piosenek patriotycznych, który odbędzie się 24 listopada 2021 roku. Bilety w cenie 10 zł można będzie zakupić od poniedziałku.

Zdjęcia: Radosław Czapla

czytaj więcej:

knurów

11 listopada w Knurowie, czyli jak będziemy...

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

WOŚP Knurów

W niedzielę 30. Finał WOŚP w Knurowie. Co?...

219021233 4473370719444046 2459371089814629752 n

Leśne Zacisze na podium plebiscytu Radia Piekary

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

136704713 3602083883200458 6324543400063704362 n

Limity wiernych w Knurowie. Ile osób w kościele?

Cmentarz knurow

Zmiany na cmentarzu przy Rakoniewskiego