Szkatuła poszedł na walkę z hejterami. Zgłosił internautów na policję

188745757 892676334613795 2362552088828222827 n

Paweł Szkatuła zgłosił internautów na policję ws. popełnienia przestępstwa z art. 226 § 1 Kodeksu Karnego. - poinformował rzecznik KMP Gliwice.

Na początku stycznia na portalu Twój Knurów zostały opublikowane ankiety dot. oceny działalności radnych. Mieszkańcy mogli ocenić oraz skomentować ubiegłoroczne działania radnych.

Oprócz nowo wybranego wiceprzewodniczącego rady miasta pojawili się również inni radni. Wśród komentarzy można było zaobserwować krytykę oraz hejt, który sprawił, że Paweł Szkatuła postanowił złożyć zawiadomienie o popełnienie przestępstwa na policję, która poinformowała prokuraturę.

Detektywi z Komisariatu Policji w Knurowie wyjaśniali okoliczności popełnionego przestępstwa z art. 226 § 1 K.K.

Przestępstwo popełnione przez mieszkańców Knurowa dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Oskarżonym w powyższej sprawie grozi kara ograniczenia oraz pozbawienia wolności lub kara grzywny.

Przypomnijmy, że w momencie, gdy radni prosili o usuwanie nieprzychylnych komentarzy kierowanych w ich stronę, redakcja Twój Knurów usuwała komentarze informując jednocześnie, iż dany komentarz został usunięty na prośbę radnego.

Prosimy o zachowanie kultury w sekcji komentarzy oraz powstrzymanie się od niecenzuralnych wpisów. 

Twój Knurów nie publikuje wizerunku innych radnych, ponieważ wycofali oni oskarżenia dot. popełnienia przestępstwa z art. 226 K.K, w związku z czym nie możemy opublikować nazwisk innych radnych. 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Zdjęcie: Oficjalna strona Urzędu Miasta Knurów - Knurow.pl

czytaj więcej: