Szlachetna Paczka Knurów poszukuje wolontariuszy

Lider Szlachetnej Paczki w Knurowie poinformował, że od kilkunastu dni zaczęła się rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

CFC4 A496 AF2 A 4681 9 C50 BBCED3 C685 BC

Kim jest wolontariusz Szlachetnej Paczki?


Wolontariuszki i Wolontariusze Szlachetnej Paczki daje szansę na zmianę w życiu potrzebujących rodzin, samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnościami. Docierają z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, a gdzie wciąż jej brakuje. Przywracają godność i nadzieję, dają impuls do podniesienia się z trudności i bezsilności.

Bez wsparcia Wolontariuszek i Wolontariuszy pomoc nie dotrze do tysięcy potrzebujących Rodzin i Dzieci. Żeby Szlachetna Paczka mogła pomagać również w naszej okolicy, potrzebujemy ludzi takich jak Ty.

Dlatego nie czekaj i działaj. Ty też możesz pomagać.

Rekrutacja —> https://www.szlachetnapaczka.p...

Warto przypomnieć...


Przypomnijmy, że Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Knurowa jako jedyni w Polsce zostali wyróżnieni przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii! Brawo!

Gabinet Polityczny Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii postanowił przyznać wyróżnienia, gratulacje oraz cenne nagrody rzeczowe dla dwunastu wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Knurowie za trud, zaangażowanie, chęć niesienia bezinteresownej pomocy oraz pracę na rzecz najbiedniejszych oraz potrzebujących osób z regionu.

10 listopada, odbyła się uroczystość podczas, której przyznano nagrody rzeczowe oraz ministerialne wyróżnienia wolontariuszom tworzącym Szlachetną Paczkę w Knurowie. W imieniu Szefa Gabinetu Politycznego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii - Tomasza Michałowskiego oraz Tomasza Olszewskiego - doradcy wicepremiera Jarosława Gowina, nagrody wręczył - Starosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek, Lider Szlachetnej Paczki w Knurowie - Dominik Borczyk oraz Szymon Kędzierski, który był inicjatorem ww. uroczystości.

Jest to ogromne wyróżnienie, którym wręcz powinnismy się chwalić. Trzeba zaznaczyć, że rejon w Knurowie został reaktywowany w ubiegłym roku, a dzięki pracy wolontariuszy już możemy pochwalić się kilkoma osiągnięciami - te listopadowe na pewno będzie tym najważniejszym, które motywować będzie nas do dalszej, cięższej pracy. - komentuje lider Szlachetnej Paczki w Knurowie - Dominik Borczyk

- Mając na uwadze aktualnie obowiązujące obostrzenia sanitarne oraz zagrożenia związane z zarażeniem się wirusem, które w znaczący sposób wpłynęły na pracę wolontariuszy - 12 osób tworzących pion Szlachetnej Paczki w Knurowie mimo tego, postanowiło podczas tegorocznej edycji nieść bezinteresowną pomoc dalej i nie rezygnować z szerzenia idei Stowarzyszenia WIOSNA - za to wielki szacunek dla wolontariuszy - dodaje Borczyk.

Starosta Powiatu Gliwickiego pan Waldemar Dombek podczas uroczystości osobiście podziękował wolontariuszom SzP Knurów za trud oraz odwagę, która towarzyszy im przy realizacji tegorocznych celów Szlachetnej Paczki w okolicznościach panującej epidemii koronawirusa.

Gratulujemy tej niezwykłej otwartości i wrażliwości. Wasze zaangażowanie w misję Szlachetnej Paczki nie tylko służy wspaniałej sprawie pomocy potrzebującym, ale też jest przykładem do naśladowania. Jest to ważne szczególnie dzisiaj, kiedy z powodu epidemii COVID-19 drastycznie wzrosła liczba osób i rodzin oczekujących konkretnej i szybkiej pomocy - napisali w liście Tomasz Michałowski oraz Tomasz Olszewski

Szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz doradca Wicepremiera Jarosława Gowina zapewnili wolontariuszy o swojej gotowości do wspierania pięknych inicjatyw Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze, którzy jako jedyni w Polsce zostali wyróżnieni przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii to:

Dominik Borczyk
Tomasz Mielnicki
Julia Hadik
Ola Machoczek
Paulina Koczor
Arkadiusz Ochmański
Ola Potaczek
Ania Trzos
Mikołaj Śleziak
Jessica Pępek
Aneta Łobożewicz
Natalia Stellmach

czytaj więcej:

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

A1 C6 BF6 B CDC2 4703 8 AE4 704257092 F2 A

Anonimowy donos na radnego Rady Miasta Knurów....

IMG 0224

Zarobki radnych miasta Knurów mogą wzrosnąć o...

Zrzut ekranu 2021 07 5 o 13 00 27

Inwestor u bram strefy w Knurowie? Prawda czy...

Policjaaa

11-latek z Knurowa został pobity przez dwóch...