Szlachetna Paczka szuka biednych i osamotnionych osób z Knurowa i okolic

78853209 1447108405438842 9111215571579437056 n

W sobotę, 17 lipca, poinformowaliśmy was, że Dominik Borczyk został tegorocznym liderem Szlachetnej Paczki, dzięki czemu projekt Stowarzyszenia WIOSNA będzie mógł być realizowany na terenie miasta Knurów oraz gminy Pilchowice oraz Gierałtowice.

 – Szlachetna Paczka to ogólnopolski program, w którym od 2001 roku docieramy do rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna - to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. W mądrej pomocy Szlachetna Paczka przez cały rok łączy wolontariuszy, rodziny, darczyńców, przedsiębiorców i instytucji - mówi lider SzP, Dominik Borczyk

Kogo szuka Szlachetna Paczka Knurów? 

Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki poszukujemy osoby oraz rodziny niezamożne, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, cierpiące przez brak dostępu do specjalistycznej pomocy, wykluczone społecznie. Poszukujemy osób, które będą gotowe do długotrwałej pracy z wolontariuszem nad zmianą swojej sytuacji.  - dodaje Borczyk.

Jak zgłosić rodzinę lub osobę do Szlachetnej Paczki? 

Każda osoba, która chce zgłosić niezamożną rodzinę lub osobę, może to zrobić za pośrednictwem formularza, który po podpisaniu zostanie odesłany do siedziby Szlachetnej Paczki - Stowarzyszenia WIOSNa na adres: 31-031 Kraków, ul. Berka Joselewicza 21. 

Formularz do zgłoszenia: https://moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam/witaj 

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

ul. Rakoniewskiego w Knurowie

Na ul. Rakoniewskiego w Knurowie powstaje piękny i...

Pilne knurów1

Nad ranem zawyła syrena OSP. Co się stało? Zobacz Szczegóły

Wigilia Plenerowa Knurów

Wigilia plenerowa w Knurowie już dzisiaj

Szpital Knurów

Trzecią dawką w Szpitalu w Knurowie