Szpital w Knurowie otrzyma 2,5 mln złotych?

Twój Knurów
Szpital Knurów

Szpital w Knurowie nabierze nowego koloru.

Powiatowy Szpital w Knurowie może doczekać się długo wyczekiwanego remontu oraz nowoczesnej modernizacji sprzętu. Knurowska lecznica może otrzymać 2,5 mln złotych ze środków budżetu Powiatu Gliwickiego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Gliwickiego, radni podejmą decyzję czy Szpital w Knurowie otrzyma dofinansowanie, w wysokości 2,5 mln złotych. Jak wynika z naszych informacji - w tej sprawie radni są jednomyślni, więc zarząd szpitala w Knurowie oraz pacjenci będą mieć powód do radości.

Co się zmieni ?

W momencie, gdy Szpital w Knurowie pozyska środki finansowe z Powiatu Gliwickiego, wówczas możemy liczyć na modernizacje sal operacyjnych, wraz z modernizacją urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

Lepsze toalety

Szpital będzie jeszcze bardziej przyjazny dla pacjentów, bowiem zaplanowano remonty toalet na szpitalnych oddziałach. Ponadto w planach modernizacji jest remont pomieszczeń przychodni ortopedyczno-chirurgicznej.

Będzie bezpieczniej

Modernizacja szpitala z środków Powiatu Gliwickiego zakłada również montaż instalacji oddymiających na klatkach schodowych budynku głównego.

Szpital się zmienia

Przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku, na terenie Szpitala w Knurowie otwarto nowy Wieloprofilowy Oddział Zabiegowy. Oprócz zabiegów z zakresu chirurgii dla pacjentów placówki, wykonywane będą tam, także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Otwarcie nowego oddziału zapowiadało dopiero początek prac, które będą miały miejsce w knurowskiej placówce medycznej.


czytaj więcej: