Szpital w Knurowie współorganizował medyczną konferencję. Sprawdź czego dotyczyła

Prezes szpitala

Szpital w Knurowie był współorganizatorem medycznej konferencji, która odbyła się w gmachu Sejmu Śląskiego. W piątek, 12 lutego, w gmachu Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja online , której tematem była: „Innowacyjna metoda leczenia zwłóknień płuc po przebyciu COVID-19”.

Konferencja była współorganizowana przez Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach oraz Szpital w Knurowie.Konferencję poprzedził briefing prasowy zorganizowany w westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego podczas, którego przedstawiono główne założenia nowego eksperymentu naukowego.

Jak twierdzą obecni na konferencji dr n.med. Michał Ekkert, lek.med. Andrzej Ilkow oraz dr n.biol. inż. Piotr Sindera:

– Wychodzimy z założenia, że jeśli komórki macierzyste z powodzeniem wykorzystuje się w ortopedii, neurologii, leczeniu stopy cukrzycowej czy innych trudno gojących się ran, a także w medycynie estetycznej (leczą np. rozległe blizny), mogą zadziałać i na zwłóknienia w płucach. Wierzymy, że nam się uda.

W ten eksperyment zaangażowanych jest blisko 30 naukowców, a prowadzi go Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, który wkrótce poda warunki rekrutacji do tego projektu.

W konferencji udział wzięli naukowcy, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Powiat Gliwicki reprezentowany był przez Starostę Gliwickiego Pana Waldemara Dombka.

W imieniu organizatorów dziękujemy pracownikom Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego za pomoc w zorganizowaniu konferencji i briefingu oraz Zarządowi Województwa Śląskiego za udostępnienie Sali Sejmu Śląskiego.

Źródło: Szpital w Knurowie

Prezes szpitala

czytaj więcej: