Tajemnicze podpalenie kolejnego zabytkowego pustostanu. Kto za tym stoi !?

W poniedziałek doszło do pożaru pustostanu przy ul. Damrota w Knurowie. Wielorodzinny budynek z uwagi na szkody wyrządzone przez pożar nie będzie nadawał się do ponownego zamieszkania. Okoliczni mieszkańcy doszukują się drugiego dna.

F787 CC79 BBA7 4579 9 E82 22 C5 B9 FC5 F1 F

Do pożaru wielorodzinnego budynku przy ul. Damrota w Knurowie doszło 12 września 2022 roku. Z ogniem walczyło 23. strażaków z sześciu zastępów straży pożarnej.

- Przypuszczalną przyczyną pożaru budynku wielorodzinnego przy ul. Damrota jest podpalenie - powiedział kpt. Damian Dudek, oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Gliwicach w rozmowie z Przeglądem Lokalnym.

Pożar na zamówienie?

Dziennikarz Piotr Ryba z portalu Moje Miasto Knurów powołując się na komentarze okolicznych mieszkańców zwrócił uwagę na drugą stronę medalu poniedziałkowego pożaru pustostanu.

- […] (mieszkańcy - przyp. red.) Twierdzą, że pożar budynku nie jest przypadkowy i związany jest z planowaną budową nowych budynków wielorodzinnych z drugiej strony ulicy Damrota. Miasto bowiem wyremontował dwa budynki obok przy ulicy Słoniny, a budynek przy Karola Miarki 5 planuje wyburzyć - czytamy w artykule napisanym przez Piotra Rybę z Moje Miasto Knurów.

Do sprawy odniósł się również Jan Kowol, były prezydent Knurowa.

- Kto zlecił ten pożar ? - pyta Jan Kowol.

Dwa pożary pustostanów - ta sama godzina.

Sytuacja robi się coraz bardziej dziwna, jak na tapet weźmiemy fakt, że do podobnego pożaru pustostanu doszło 9 grudnia 2021 roku przy ul. Dworcowej 25 w Knurowie. Poniedziałkowy pożar pustostanu z tym grudniowym łączy identyczna godzina rozpoczęcia pożaru.

- Coś w tym musi być bo od razu sobie pomyślałam że pożar pewnie jest związany z budową - pisze pani Angelika W.

Wszystko wskazuje na to, że wielorodzinny budynek położony przy ul. Damrota w Knurowie zostanie rozebrany podobnie jak ten przy ul. Dworcowej.

czytaj więcej:

F0137 A45 8 A54 4560 A8 A6 A8 AB9 A7 BEABC

Auto wpadło do stawu Moczury przy ul. Dworcowej...

Straż miejska knurów policja knurów

Horror przy ul. Kosmonautów. Mocno pobito...

Pilne knurów nowe

Pilne: Alarm pożarowy w Centrum Handlowym Stara...

B3882 D12 9 E37 468 D 8496 90 CDCF3144 B6

Wypadek z udziałem motocyklisty na ul....

Straż miejska knurów policja knurów

Dwóch mieszkańców Knurowa znęcało się fizycznie...

3 AF10328 CB86 4672 9 FC4 72 D31 CEFB359

Naszemu dziennikarzowi grożono piłą...

jrg knurów straż pożarna knurów

Strażacy zaalarmowani do mieszkania w...