Tłumy wiernych przemaszerowało ulicami Knurowa

Zrzut ekranu 2021 06 4 o 07 21 55

Uroczystość Bożego Ciała znów w tradycyjnej formie! Wczoraj ulicami naszego miasta przeszły procesje z udziałem wiernych.

Boże Ciało to uroczyste święto obchodzone przez polskich katolików.. Podczas wczorajszej uroczystości zgromadzeni wierni oprócz uczestnictwa w nabożeństwie wzięli udział w procesji prowadzonej do czterech ołtarzy na terenie naszego miasta. 

Stary Knurów

W najstarszej części miasta święto Bożego Ciała rozpoczęło się uroczystą mszą, przy pomniku św. Barbary, na skwerze przy ul. Dworcowej. Eucharystia, która zgromadziła blisko tysiąc osób zaczęła się o godzinie 9.00. Po mszy świętej wierni przemaszerowali w procesji ulicą Koziełka, Klasztorną, Wolności oraz 1 maja. Uczestnicy zatrzymali się przy czterech plenerowych ołtarzach. 

Szczygłowice

Zgromadzony tłum wiernych w Szczygłowicach wyruszył w uroczystą procesję o godzinie 9.00. Pierwszy ołtarz przygotowany został za pierwszym wieżowcem, drugi - za ostatnim wieżowcem, trzeci - przy działkach, na ul. Parkowej. Procesja wiernych zakończyła się przy czwartym ołtarzu umiejscowionym na placu Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie została odprawiona plenerowa msza święta z udziałem zgromadzonych wiernych. 

Wojska Polskiego oraz Krywałd

Wierni z osiedla Wojska Polskiego I i II oraz Krywałdu wzięli udział w przykościelnych procesjach. 


czytaj więcej: