Uczniowie "dwójki" spisali się na medal

Msp2 knurow

Uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 2 w Knurowie spisali się na medal! Zaangażowanie doceniła Fundacja Eco Textil i podarowała szkole rower.

Ogromnym sukcesem zakończyła się akcja „Zrób porządek w szafie” organizowana przez Fundację Eco Textil we współpracy z Miejską Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Knurowie. W placówce udało się zebrać ponad 1600 kilogramów tekstyliów! Efektem całego projektu było przekazanie roweru trójkołowego dla szkoły.

Na czym polegała akcja?

Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły wrzucali niepotrzebną odzież do specjalnego kontenera, ustawionego na terenie szkoły. Po zakończonej zbiórce, Fundacja Eco Textil odebrała zebraną odzież, która trafiła do sortowni – następnie niepotrzebne ubrania trafią do recyklingu lub dostaną drugie życie. 

- Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców oraz, oczywiście zbiórka niepotrzebnych ubrań, które otrzymają teraz "drugie życie" - wyjaśnia Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.

W zamian za zebraną odzież, placówka z Knurowa otrzymała trójkołowy rower rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnością.

Niepotrzebną odzież można wrzucać do specjalnych kontenerów. Do specjalnie oznaczonych pojemników można wrzucać niepotrzebną odzież, obuwie, dodatki, a także inne tekstylia. Wszystkie rzeczy są poddawane w 100% recyklingowi. 

Oddając odzież do odpowiednich kontenerów, dbamy o środowisko naturalne, gdyż mamy pewność, że ubrania nie trafią na wysypisko śmieci. Co ważne, część środków pochodzących z przetworzonej odzieży zasila konto Fundacji Eco Textil, która pomaga osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

Sprzęt rehabilitacyjny za darmo

Dzięki środkom pozyskanym z recyklingu odzieży, Fundacja Eco Textil razem z partnerami prowadzi sieć ogólnopolskich wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego – w całej Polsce takich punktów jest już ponad 200. Lista placówek dostępna jest na stronie Fundacji: ecotextil.pl. Można w nich wypożyczać rowery trójkołowe, wózki,chodziki oraz kule.​ Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na wizytę w punkcie stacjonarnym, sprzęt można wypożyczyć przez Internet poprzez stronę ecotextil.pl/wypozyczalnia/.

W wypożyczalni online dostępne są również łóżka rehabilitacyjne, osoba wypożyczająca pokrywa jedynie koszt przesyłki kurierskiej.

- Wypożyczalnia sprzętu jest formą pomocy osobom niepełnosprawnym, ale również sposobem na podziękowanie wszystkim ludziom, którzy oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy udostępniać osobom niepełnosprawnym trójkołowe rowery, wózki, łóżka, kule i chodziki – dodaje Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

Zrzut ekranu 2022 01 14 o 16 12 20

W Knurowie powstanie kilka nowoczesnych bloków. Zobaczcie...

Policja

20-latek prowadził samochód po narkotykach. Zatrzymali go...

18

Wstrząs w Barbórkę! Akcja ratownicza pod ziemią....

Cf7b22f0 5892 4ea1 934b 3bbccae4a82e

Jacek Sasin przyjedzie do Katowic. Przedstawi związkowcom...