Uczniowie ZSZ nr 2 w Knurowie z perspektywą pracy w zakładach JSW SA

Jastrzębska Spółka Węglowa zakontraktowała kolejne porozumienie w sprawie gwarancji pracy dla absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Współpraca rozpoczęła się 8. lat temu, a jednym z głównych inicjatorów był Krzysztof Leśniowski - ówczesny radny Powiatu Gliwickiego i przewodniczący NSZZ „Solidarność” KWK „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Knurów”.

Mateusz Paszek - JSW SA
908 A2 FDE B3 F9 494 E B833 C232 A9196 CDD

W ubiegły czwartek, 28 kwietnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Gliwicach podpisano kolejne porozumienie między Jastrzębską Spółką Węglową, a Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

Porozumienie górnicze

Porozumienie dotyczy gwarancji zatrudnienia absolwentów kierunków górniczych uczących się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

- Nasza współpraca ma już wieloletnią tradycję i wciąż jest rozwijana. Dotyczy wielu płaszczyzn, ale ta edukacyjna jest niewątpliwie jedną z najważniejszych. Dzięki przedłużonej na kolejny rok umowie, możemy pozyskać dla JSW młodych i wykwalifikowanych pracowników, których profil kształcenia dostosowany jest do potrzeb naszych zakładów wydobywczych – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Współpraca dotyczy nauki, zajęć praktycznych dla uczniów oraz zatrudniania absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, kształcących się w zawodach: elektryk, monter maszyn i urządzeń, technik mechanik i technik elektryk w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

czytaj więcej:

ED74 C398 B8 BE 4392 BB6 B 8 B50 E0 A0 EAE8

Kadeci klas mundurowych z ogromną dawką wiedzy

ZSZ nr 2 w Knurowie

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą otrzymać...

paderek knurów

Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego z ogromnym...

ZSz nr 2 w Knurowie

Uczniowie knurowskiej mundurówki awansowali na...

1 ADFC209 5 F10 4 C63 80 E2 BE07892 A7 D6 E

W Knurowie powstaje specjalistyczne...

paderek knurów

24 dzieci z Ukrainy uczy się w Knurowie

Szkoła knurów

Dzieci z Ukrainy uczą się w knurowskich szkołach