Ukrainki przebywające w Knurowie zostały bez wsparcia? „Musimy nakarmić swoje dzieci”

Na słowa pochwały zasługuje hojność i ofiarność mieszkańców naszego miasta, którą wykazali się w pierwszych trzech tygodniach po rozpoczęciu zbrojnej inwazji rosyjskich wojsk na terytorium naszego wschodniego sąsiada. Jednak nic nie trwa wiecznie. Powstała zbiórka na rzecz zakupu żywności dla kobiet i dzieci z Ukrainy przebywających w Knurowie. —> https://zrzutka.pl/kgy8ck

C0 A4 D5 C0 ACB7 40 FB B013 38 EE22 A7 B8 DA

Dzisiaj, czyli w niedzielę, 29 maja 2022 roku minął 94. dzień od pełnowymiarowej, zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę. W momencie, gdy rejon Siewierodoniecka, Łysiczańska, Bachmuta i Popasny jest bombardowany rosyjskimi bombami, to Ukrainki przebywające w Knurowie zostały pozostawione bez pomocy, a wsparcia szukają m.in na facebookowej grupie Knurów dla Ukrainy.

Ukrainki z dziećmi potrzebują wsparcia mieszkańców Knurowa

Uciekające przed krwawą wojną kobiety z dziećmi znalazły schronienie w naszym mieście. Wielu z nich znalazło przepełniony empatią, miłością i wsparciem dom. Są również takie kobiety, które nie chciały obciążać prywatnych właścicieli domów i postanowiły wynająć mieszkanie. Jedną z takich osób jest pani Ludmiła, która z trójką dzieci uciekła przed rosyjskimi bombami i wynajęła mieszkanie w Knurowie za 2000 zł, a jej wynagrodzenie za pracę wynosi 2300 zł.

Brakuje im na jedzenie oraz podstawowe potrzeby!

O tej przykrej sprawie poinformowała nas Iwona Boroń - administratorka grupy Knurów dla Ukrainy, która - bezpłatnie - od trzech miesięcy organizuje pomoc dla ukraińskich kobiet przebywających w naszym mieście. Jedną z ostatnich akcji organizowanych przez Iwonę Boroń była zbiórka finansowa na rzecz zakupu pralki dla wcześniej wspomnianej pani Ludmiły.

- Musimy coś zrobić. Nie możemy zostawić tych kobiet samych. One pracują i wynajmują mieszkania. Wysokie koszty wynajmu ograniczają ich budżet. Po prostu nie stać ich na jedzenie - apeluje Iwona Boroń z grupy Knurów dla Ukrainy.

W związku z potrzebą wsparcia kobiet i dzieci z Ukrainy przebywających w Knurowie, została zorganizowana internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz zakupu żywności. https://zrzutka.pl/kgy8ck

czytaj więcej:

Pilne knurów

PILNE: Wypadek na DK78 w Pilchowicach. To...

Policja Knurów

Wzmożone kontrole policji w Knurowie. O co chodzi?

Kopalnia bielszowice

Czarny sen w JSW. Odnaleziono ciała wszystkich...

Górnik JSW

Wstrząs i wypływ metanu w innej kopalni JSW. W...

CED5 A609 008 E 4 ABB 9946 91 F0 A803 E87 B

Prezes OSP Szczygłowice otrzymał pierwsze...

3 B7931 A1 8 A5 F 4249 B9 D4 10 DA99 BD0 A75

Knurów: Poważny wypadek na ul. Koziełka....

Policja Knurów

Knurowianin zatrzymał potencjalnego mordercę....